03-3724200

 על פי בקשת משרד הבריאות אנו מציינים ש: ד"ר אשחר אינו רופא קונבנציונאלי ועל כן אינו מוסמך לעסוק ברפואה (לרשום תרופות או להורידן או לבצע ניתוחים וטיפולים פולשניים כפי שנהוג ברפואה).  כמו כן המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני מקצועי באמצעות רופא. ד"ר ערן אשחר הינו מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה והדסה באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר אשחר הוא master - מורה, מומחה, לבריאות ופיתח גישה תזונתית ייחודית שלה הוא קרא - "תזונה כירורגית".
מרכז אשחר לריפוי אמיתי וסופי מסוכרת מבוגרים באמצעות תזונה טבעית
בניהולו של ד"ר ערן אשחר, N.D, נטורולוג,  M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה שבאוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.
דף הבית >> אודות >> גישתי לריפוי טבעי
גישתי לריפוי טבעי-עצמי באמצעות הבנת העקרונות של הנטורולוגיה (ההיגיינה הטבעית)

העקרון הראשון בגישתי המקצועית הוא להפוך את המטופל לרופא של עצמו. לכן כעיקרון הטיפול מבוסס על לימוד או הוראה של החוקים והעקרונות של גישת "הנטורולוגיה". גישה זו נבנתה והשתכללה במשך 20 שנות עבודה עם חולים במגוון בעיות בריאות. 
על פי גישה זו יש שלבים שונים ומרכיבים שונים לתהליך הריפוי: פגישה אישית, פגישה קבוצתית וליווי טלפוני צמוד במשך מספר חודשים.
חולה שאיננו מעוניין ללמוד בריאות איננו מתאים לטיפולי. כדי שכל מטופל יוכל להיות הרופא של עצמו עליו לשמוע הרצאה שבמהלכה ישמע 25 נושאים שיעניקו לו ידע קריטי בתהליך הטיפול בעצמו.
אחרי ההשתתפו בסדנת המבוא לריפוי טבעי שהיא חובה לכל מטופל, מוצעות לכל המעונין עוד 3 סדנאות להעמקת הידע בנטורולוגיה.

לאחר שנות עבודה רבות מצאתי שאחוזי ההצלחה הן בהתמדה בשמירה על כללי הבריאות והן בהשגה של כל היעדים של המטופל עלו מעשרות אחוזים למעל  95% בעקבות הליכה בצמוד למודל הזה.  ככל שמעניקים למטופל יותר ידע כך הוא מקבל ביטחון שהוא יכול לרכוש שליטה על חייו ובריאותו וכך גדלה הנחישות ביישום עקרונות הבריאות.
 
הסיבה להצלחה יוצאת הדופן:

הסיבה להצלחה זו מורכבת אך ברורה. כדי לשנות הרגלים בריאותיים דרושה למידה, הבנה, קבלה, הטמעה, הפנמה והעלאת רמת המודעות לעשייה. זה תהליך שלא יכול להתרחש אצל מרבית האנשים "מהיום למחר", בזבנג וגמרנו, לאחר פגישה חד פעמית. בני אדם אינם בנויים כמו מכונות שלוחצים על הכפתור שלהם ומקבלים תוצאה. השינויים בהתנהגות לא יתרחשו ללא חשיפה ממושכת עמוקה ורצינית לעקרונות ולחוקים של הבריאות. ניסיוני מראה בבירור שלמפגש בודד אחד קשה לעשות את ה"עבודה" לאורך זמן והתסכול של שני הצדדים רב.
עובדה זו מוכחת לא רק על ידי הניסיון הטיפולי שלנו, אלא מכך שרבים מהמגיעים אלינו כבר עברו דרך מטפלים רבים שכולם נכשלו בעזרה לבעייתם. בצורה זו המטופל עובר ממטפל למטפל ומבזבז את זמנו ואת כספו. 

הגישה הייחודית במרכז אשחר מאופיינת בתהליך עומק עם כל מטופל לאורך מספר חודשים עד הגעתו למרבית ואפילו כל היעדים שהציבה לעצמה. שיטת עבודה זו מובילה להצלחה באחוזים שאין דומה להם.  
 
התמקדות בהעברת השליטה והכח למטופל:

גישתי הנה בין היחידות בארץ אשר מטרתן העיקרית היא לנתק את התלות שיוצרים מטפלים מכל "שיטות הריפוי" במטפל ולהעביר בהדרגה את מלוא האחריות לשיקום הבריאות לאדם עצמו. הרופאים הנטורולוגים מדגישים ש – "בריאות לא ניתן לקנות רק בכסף, בריאות חייבים ללמוד". "הנטורולוגיה" מוכיחה שבדיוק כמו שלא ניתן להפעיל תוכנת מחשב, שיש לה עקרונות וחוקי פעולה מסוימים, ללא למידה של עקרונות התוכנה ובדיוק כמו שלא ניתן לנהוג ברכב ללא למידה של עקרונות ההפעלה של הרכב וחוקי הנהיגה והנסיעה בכביש כך לא ניתן לתפעל את הגוף לאורך זמן או לשקם את הבריאות ללא ידיעה ברורה, מדויקת ומספקת של עקרונות הפעולה, וללא הכרה של המגבלות הפיסיולוגיות והביוכימיות (לא ברמה אוניברסיטאית דווקא) והכרה של מרבית "חומרי החיים החיוניים" של "מחשב העל" הקרוי – גוף האדם.

מובן שהכרת החומרים בלבד איננה מספקת ויש לדעת מהוא השימוש הנכון שעל הגוף לעשות בחומרים אלה.
לכן אם את מעוניינת לדעת לתפעל את "המכונה" האנושית ולספק לה את כל המרכיבים הדרושים לקיומה התקין לאורך שנים חובה עליך ללמוד באופן אישי את עקרונות הבריאות.

כח הריפוי נמצא בתוכנו, אפשרו לו לפרוץ קדימה ולעשות את מה שהוא יודע לעשות:

הגישה מתבססת על העובדה הפיסיולוגית שבגוף לא ניתן ולא צריך "לטפל", לעולם הגוף הוא שמטפל בעצמו במקרה של כל מחלה פנימית וההבראה בעקבות "תזונה כירורגית" היא ההוכחה הטובה ביותר לעובדה זו. חיפוש הבריאות אצל אנשים אחרים ("מטפלים", "רופאים", "מרפאים") הינה אשליה שכל זמן שהאנושות לא תיפתר ממנה היא לא תשכיל להגיע לבריאות מושלמת.
כיוון שהבעיה הבריאותית, המחלה, נובעת מאיתנו, מהתנהגותנו השגויה, מההתעלמות מ- "הוראות ההפעלה" של "מחשב העל", גוף האדם, הרי שהמחלה יכולה להיפתר, או ליתר דיוק הבריאות יכולה להשתפר, אך ורק באמצעות חזרה לשימוש נכון "בהוראות ההפעלה" של גוף האדם.
זו היא הגעה לריפוי אמיתי, כפי שקורה בקליניקות של "הרופאים הנטורולוגים ברחבי העולם.
 
גישת "הנטורולוגיה" חקרה ולמדה את עקרונות הפעולה של הגוף האנושי. היא ניסחה אותם במדויק והפעילה אותם על מליוני חולים בהצלחה מרשימה. גם אתם יכולים להיות שותפים להצלחה זו, הדבר תלוי אך ורק בכם ובאופן מוחלט.
צריך רק דבר אחד ראשוני לצורך זה, להחליט "לקחת אם הבריאות בידיים" !!
 

כל אחד יכול ללמוד להבריא את עצמו, זה פשוט:

גישתי נועדה להביא כל אדם להבנה מלאה של עקרונות אלה בזמן קצר ביותר כדי לישמם בחיי היומיום. היא עושה ועשתה זאת בהצלחה מרובה בקרב מטופלים רבים במצבי מחלה מגוונים וקשים אשר מוכנים להמליץ על דרך זו בפני מבריאים אחרים. לשם כך נבנו הסדנאות אשר במהלכן לומד המטופל את כל עקרונות הבריאות.
גישתי יוצאת מנקודת מוצא שלא יתכנו שינויים בהתנהגויות המשפיעות על מצב הבריאות שלנו ללא טיפוח המודעות לצרכים הבסיסיים של הגוף. לכן השלב הראשון בתהליך הינו סיפוק מידע חדש, אמין, לא אינטרסנטי ומדעי על צרכיו המדויקים של הגוף.
למידת הצרכים הטבעיים בצורה המדויקת ביותר מובילה להעלאת המודעות. מודעות גבוהה יותר יכולה להוביל לשינויים בבחירות ההתנהגותיות של האדם. בחירה נכונה של התנהגות שהופכת להרגל מובילה לשיפור דרמטי במצב הבריאות.


שיתוף המטופל במלוא הידע שהוא רוצה, מוכן ומסוגל לקבל:

בגישתי אני מנסה לשתף את המטופל בכל הידע שלי ומנסה להעביר לו אותו עד כמה שניתן. אני מתייחס למטופל כאדם שמסוגל וצריך ללמוד ולדעת כיצד לטפל בעצמו. אני לא שומר לעצמי את הידע ומסתיר אותו מעיני המטופל, מערכת היחסים ביני לבין המטופל שואפת לשויוניות ולעידוד מתמיד לקחת אחריות.
באמצעות גישה זו מוביל כל מפגש ביני לבין המטופל להבנה מלאה של בעיות הבריאות שלו, הסיבות להן ודרכי פתרונן בצורה היעילה ביותר. במהלך המפגשים מקבל המטופל כלים תיאורטיים ומעשיים רבי עוצמה והדרכה מעמיקה כיצד להפעיל כלים אלה בחיי היומיום לצורך שיפור בריאותו ולצורך ההתמודדות שלו עם קשיי החברה והסביבה.
 
דוגמא אישית היא הכרחית:

מטופל סיפר לי שבמפגש האחרון שלו עם הרופא ביקש ממנו הרופא סליחה ואמר "אני חייב לעשן סיגריה, אני חוזר תוך כמה דקות". המטופל היה כל כך נסער מכך שהוא קם והלך הבייתה.
כנטורולוג ומוסמך לבריאות הציבור גישתי מבוססת קודם כל על דוגמא אישית. מטפל טוב חייב להיות אדם שיישם את כל העקרונות שהוא מציע קודם כל על גופו שלו ושל בני משפחתו במשך שנים ארוכות והבריא ממחלות. רק אדם שעבר את המסלול בעצמו וגם הוביל אלפי אנשים בדרך זו יכול לראות את המטרה ולכוון כל אדם אליה בדרך הקצרה והבטוחה ביותר הקיימת עבורו. 
לצערנו רופאים אינם משמשים דוגמא לבריאות בגופם ובהתנהגותם, או יותר נכון משמשים דוגמא שלילית ביותר.
 
התוצאות המהירות ביותר שיש ותשכחו מהמילה  - דיאטה:


מטופלי הרבים מוכנים להעיד על כך שגישתי הלימודית ושיטת ה"תזונה הכירורגית" שפיתחתי הינם הדרך היעילה והמהירה ביותר להגעה לריפוי מסוכרת וגם ממחלות אחרות במקביל לשיפור אדיר במצב הבריאות. היא מבטלת את המושג "דיאטה" ומעלימה את יחסי הבוז, דחייה, והשנאה שיש לאנשים רבים כלפי גופם. התחושות "שהגוף מגעיל אותי, שהוא לא נשמע לי ועושה מה שהוא רוצה", או "שאין לי שליטה על הפה שלי" נעלמות משום שהגישה  מטפחת באופן בסיסי יחס של הערכה עמוקה והבנה לצרכים של הגוף. בשעה שהמטופל קולט שהוא וגופו הם ישות אחת בעלת אינטרסים זהים הוא לומד לשרת את הגוף ולא להיאבק בו או להרע לו. יתר על כן, מרגע שהגוף מקבל באמת את מה שנחוץ לו מבחינה פיזיולוגית וביוכימית הוא נרגע ואיתו גם נרגעים המוח, התשוקות, הדחפים "הבלתי נשלטים" והמשברים ומסתיימות המלחמות בגוף ובמזון.
מטופלים נדהמים כשהם יורדים עשרות קילוגרמים בתקופה קצרה ללא תחושה של משטר של "דיאטה".
 בגישתי אין – אסור ומותר, יש מה נחוץ לגוף, מה מועיל לו ומה מזיק לו. יש טיפוח של כבוד רב לגוף, אהבה ורצון לתת לו את המירב והמיטב וזאת כדי שהוא יחזיר לי שפע של בריאות וחיוניות בכל עת.


תמיכה לאורך כל הדרך עד להחלמה מלאה:

גישתי מאפשרת למטופל לקבל יעוץ טלפוני ותמיכה גם לאחר סיום כל שלב. הנחת המוצא הינה שאדם היוצא לדרך חדשה ובלתי מוכרת לו זקוק לתמיכה צמודה ומלאה בכל שעה שהוא זקוק לה כדי לעבור את המסלול בהצלחה, ללא קשיים מיותרים והתחבטויות. אני רואה ומאמין שרק קשר אישי צמוד יכול להוביל את המטופל להגדלת הביטחון העצמי שלו למידה כזו שהוא יעז לקחת את האחריות לבריאותו על כתפיו.


וכדאי להפנים את הכלל ש:

 
בריאות לא מספיק ולא ניתן לקנות רק בכסף, בריאות צריך לרכוש על ידי למידה ויישום !

 
מדוע כדאי ללמוד וליישם אורח חיים ותזונה על פי גישת הנטורולוגיה ?

 התוצאות של החיים על פי גישת הנטורולוגיה ושיפור איכות החיים באים לידי ביטוי במספר רב של מישורים :

1.    הבנה עמוקה של המקור והגורמים לכל בעיות הבריאות.

2.    קבלת כלים מעשיים להבנת תופעת הבריאות וליישומה בחיי היומיום.

3.    היעלמות הפחד ממחלות ומבעיות בריאות והגעה להבנה שהבריאות שלנו באמת נתונה בידנו.

4.    ירידה בכמות התרופות עד להפסקה מוחלטת שלהן תוך שבועות עד כמה חודשים.

5.    ריפוי של בעיות בריאות אקוטיות וכרוניות (שנמשכו שנים רבות) בזמן קצר.

6.    מניעה עתידית של תחלואים ובעיות בריאות של נשים וגברים ומניעת הכניסה למעגל צרכני התרופות, הניתוחים והמוגבלים.

7.    מניעה של שתי המחלות הקשות ביות שהן המגיפה של המאה: מחלות לב וכלי דם, וסרטן.

8.    חסכון של עשרות אלפי שקלים בגין תרופות, בדיקות, טיפולי סרק קונבנציונאליים ואלטרנטיביים, "תכשירי פלא", חיסונים, "ניתוחי
       חירום", אשפוזים, אובדן ימי עבודה, מכשירי שיקום, עלויות סיעוד לאדם ולמשפחתו - במהלך כל החיים.

9.    שיפור חיובי ומהיר ביותר בכל מדדי הבריאות:

 
א.  עלייה ברמת החיוניות, המרץ, והאנרגיה.עלייה בכושר העבודה. התפוקה גדלה בהרבה.
ב.  יכולת ההשתכרות גדלה ונשארת גבוהה, לא רק שלא מפסידים כסף בגין מחלות גם יכולים להרוויח יותר.
ג.  עלייה ברמת הצלילות המחשבתית והזיכרון.
ד.  עלייה בחדוות ושמחת החיים.
ה.  עלייה בתחושה הכללית של אופטימיות.
ו.   ירידה משמעותית עד להיעלמות מוחלטת של תחושת העייפות לאורך כל שעות היום.
ז.   יכולת להחזיק מעמד עד שעות מאוחרות בערב ולהינות מפעילות פנאי מרעננת ומעשירה.
ח.  ירידה בצורך בשעות שינה מרובות.
ט.  איכות השינה משתפרת מאוד: רגועה ועמוקה יותר וללא התעוררויות.
י.   היעלמות של בעיות גופניות ומכאובים שלרפואה אין אבחנה מוגדרת לגביהם והיא מתעלמת מקיומם.
יא.  ירידה מהירה ומאוזנת במשקל ללא תחושה של דיאטה ותוך כדי תחושה מדהימה ונעימה של שובע אמיתי.

 
10.  תהליך של היריון קל ובריא יותר, ללא סיבוכים, ללא עליית משקל מיותרת, ללא בריחת סידן והרס השיניים, הקטנת סיבוכי הלידה,
      הנקה מוצלחת, התאוששות מהירה מהריון ומהלידה.

11.  סיכוי לתרומה חיובית ומכרעת לבריאות ילדנו ובני משפחותינו והקטנת הסיכוי שלהם לחלות בכל תחלואי העידן החדש.

12.  ירידה משמעותית ודי מהירה במשקל בדרך קלה ונעימה וללא הרגשת רעב וקבלת כלים חזקים לשמירה על משקל תקין/קבוע ולאורך
      זמן.

13.  חיסכון בתקציב המזון המשפחתי שמוצא כיום על מזון תעשייתי קלוקל ומזיק ביותר.

14.  חיסכון גדול בזמן רב שמבוזבז על טיפול במחלות ובבעיות בריאות, ריצה לרופאים, לבדיקות, לאבחונים, למעקב לטיפולים וכן הלאה.

15. תרומה לאיכות הסביבה, לניקיון של האוויר המים, הקרקע והצומח והקטנת כמות הפסולת הלא אורגנית שמוזרמת לסביבה.

16.  הפחתת נזקים כמו קידום ומעמד בעבודה שעלולים לנבוע מאובדן ימי עבודה רבים בשנה.

17.  ירידה ברמת הסיכון לתאונות מכל הסוגים, וגם תאונות דרכים עקב עייפות מצטברת.

18.  קבלת הערכה גבוה מהסביבה על מראה בריא ועל האיכות האנושית הגבוהה שמקרין אדם בריא.

19.  מראה צעיר יותר בהרבה מהגיל האמיתי.

20.   משקל תקין לאורך כל החיים.

21.   כל האמור לעיל מבוסס על אלפי מחקרים בתחום מדעי התזונה והבריאות ועל ניסיון של יותר  מ- 240 שנה של הרופאים 
      הנטורולוגים הטבעית בעולם בטיפול והבראה של מיליוני חולים. כמו כן המידע מבוסס על הניסיון הקליני האישי שלי 
      ב- 31 השנים האחרונות קודם כל על גופי שלי ועל גופם של בני משפחתי ולאחר מכן בטיפול אישי באלפי אנשים חולים.


 

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).
 

להתחלת טיפול צלצלו לטלפונים: 

טלפון קווי -  03-3724200

מנהלת הקליניקה - זהר: 0545-742631 (עדיף בואטסאפ) או - 054-5748176


או השאירו את פרטיכם 
 
בדואר אלקטרוניeshkhar.office@gmail.com

 
ונחזור אליכם בהקדם 
 
 
 

גישתי לריפוי טבעי

 
האזינו לד"ר ערן אשחר המסביר על גישת הטיפול, על התזונה הכירורגית ועל מבנה ועלויות הטיפול