03-3724200

 על פי בקשת משרד הבריאות אנו מציינים ש: ד"ר אשחר אינו רופא קונבנציונאלי ועל כן אינו מוסמך לעסוק ברפואה (לרשום תרופות או להורידן או לבצע ניתוחים וטיפולים פולשניים כפי שנהוג ברפואה).  כמו כן המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני מקצועי באמצעות רופא. ד"ר ערן אשחר הינו מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה והדסה באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר אשחר הוא master - מורה, מומחה, לבריאות ופיתח גישה תזונתית ייחודית שלה הוא קרא - "תזונה כירורגית".
מרכז אשחר לריפוי אמיתי וסופי מסוכרת מבוגרים באמצעות תזונה טבעית
בניהולו של ד"ר ערן אשחר, N.D, נטורולוג,  M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה שבאוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.
דף הבית >> סיפורי החלמה מסוכרת
סיפורי החלמה מסוכרת          
 
 
סיפורי החלמה מסוכרת מבוגרים


סיפור ההחלמה של מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ
מאירוע מוחי, לחץ דם גבוה, סוכרת ועוד
:

אחרי שלמדתי קורס ריפוי טבעי במרכז הבריאות של  ד"ר ערן אשחר ועברתי 5 חודשי ליווי צמוד בהדרכתו אני יכול להעיד על גופי שמעולם לא חשתי בריא יותר, נמרץ, חיוני ואנרגטי יותר. הסוכר, לחץ הדם והשומנים בדם ירדו באופן מדהים ומוכח. הכושר הגופני שלי הוכפל ואני מגיע להישגים הגבוהים ביותר שהיו לי מזה עשרות שנים.
ציינתי בפני ד"ר אשחר שלדעתי כל אדם בישראל ובמיוחד חולי לב לשעבר ובהווה, אלה שעברו אירוע מוחי או לבבי, ניתוח מעקפים, חולי לחץ-דם גבוה וסוכרת חייבים לעבור את הטיפול שלו.
אמרתי לד"ר אשחר, שסיפר לי שהוא הציע למשפחתו של ראש-הממשלה לשעבר שרון את טיפולו אחרי שלקה באירוע הראשון, שאחרי שעברתי את הטיפול שלו אין לי ספק שאם שרון היה מגיע לד"ר אשחר אחרי האירוע הראשון הוא היה היום עדיין אתנו.
אני חש על גופי את הפתיחה של כלי הדם הסתומים שהיו לי בעלייה משמעותית של זרימת הדם לכל איבר בגופי. עם עובדות אי אפשר להתווכח. 
אני מאושר שפגשתי את ד"ר אשחר ואת שיטתו ואני מצר על כך שבגלל חוסר תמיכה ממסדית בשיטתו המוכחת לא מופנים איליו עשרות אלפי חולים מידי שנה שיכלו להינצל מניתוחים ולהבריא ממגוון רחב של מחלות. אין ספק שד"ר אשחר פיתח שיטת עבודה ייחודית בישראל ובעולם ויש ללמד אותה בכל בתי הספר לרפואה ולא להתעלם ממנה ובוודאי לא לנגח אותה ולהתכחש לה ולספר לחולים שזו עבודת אלילים ושרלטנות. ראיתי את מטופליו של ד"ר אשחר עומדים ומספרים על שיפור מדהים במצב הבריאות שלהם. ד"ר אשחר מלמד מדע בריאות אמתי המבוסס על 240 שנות ניסיון קליני של גישת הנטורולוגיה ועל ניסיונו העמוק והמרתק בריפוי חולים.

 מכאיב שמדינת ישראל יכולה להעניק מיליארדי דולרים במתנה לתעשייה שהתועלת הבריאותית שלה מוטלת בספק גדול אך איננה משקיעה ולו שקל אחד בקידום גישתו ותורתו של ד"ר ערן אשחר.
אני ממליץ למדינת ישראל ולמשרד הבריאות לאמץ בחום את שיטת ה- "תזונה הכירורגית" של ד"ר אשחר.  
אני באופן אישי ממשיך להפנות איליו כל אדם וחבר וממליץ בכל לב לכולם - קנו את חייכם ובריאותכם בחזרה ומהרו להצטרף לתכנית הבריאות של ד"ר ערן אשחר.

בברכה
אסף חפץ
מפכ"ל המשטרה לשעבר

------------------------------------------------------------------------------------------------


ד"ר אשחר שלום

הגעתי אליך עם שלל בעיות כמו: סוכרת קשה עם סוכר ברמה של 320 בצום עם תרופות, לחץ דם גבוה שהיגיע ל 160/100, משקל עודף שהיגיע עד
ל - 145 ק"ג  
עייפות כרונית, נדודי שינה קשים,  כולסטרול גבוה, בלט דיסק וכאבים בברכיים, סתימות קשות בכלי הדם ברגליים עם כאבים ונמלול במהלך הלילה שלא מאפשרים לי להירדם, שנים של חולשה בלב עם יכולת ירודה לעשות הליכה ועליה במדרגות, ועוד.
ניסיתי לשנות תזונה ליותר טבעית לפי עצתו של נאתורופאט, אבל שום דבר לא השתפר.
כמות התרופות הלכה וגדלה עם הזמן. התרופות גרמו לי לכאבים ושלשולים והרופא החליף לי אותם אבל גם הם לא שיפרו את המצב שלי.
ואז ראיתי את הסרטונים שלך באינטרנט.
מיד הבנתי שזו הדרך שתוביל אותי להחלמה מהבעיות שלי. הצטרפתי לתהליך שלך.
כבר בקורס המבוא לריפוי טבעי קיבלתי ידע עצום, תובנות וחידושים שלא שמעתי במשך כל חיי. יותר מזה, הקורס נתן לי כח להתחיל בתהליך בעוצמה שמעולם לא הרגשתי ואף אחד לא נתן לי.
בשיחת הסיכום אמרת לי שבמצבי אתה ממליץ לי על ליווי צמוד. לא התלבטתי יותר מידי כי ידעתי שללא ליווי הכישלון שלי יהיה ודאי. ברוך השם לא טעיתי. ללא הליווי וההדרכה ויותר מכל התמיכה המדהימה שלך בכל רגע שאני צריך אותך לא היה לי שום סיכוי להצליח. אין דבר כזה ותמיכה כזו בעולם. לא משנה באיזו שעה אני זקוק לך את שם בשבילי תוך שניות עד דקה ואם לא אז אתה חוזר אלי ברגע הראשון שאתה מתפנה. אתה הרופא האישי שלי ואני מרגיש שאני והבריאות שלי חשובים לךמאוד. מסירות נפש כזו היא דבר בלתי רגיל ומעורר התפעלות. אתה לא חס על שום נוחות אישית שלך כדי להיות לצד המטופלים שלך. את זה שמעת כבר קודם מהממליצים אבל חשבתי שהם מגזימים. אבל זו המציאות. אנשים לא יכולים להבין כמה זה שווה. אני לגמרי מבין עכשיו שזה ההבדל בין הצלחה לכישלון. אתה לא נותן לי להיכשל. לפעמים אני חושב שאתה רוצה בהצלחה שלי אולי יותר ממני.
והתוצאות שלי מדברות בעד עצמן:
עד עכשיו הורדתי כבר 25 קילו, ירדתי מכל התרופות, הסוכר שלי הבוקר היה 89 בלי שום תרופה, לחץ הדם עמד על 96/66 ללא שום תרופה, ישנתי הלילה כמו תינוק ללא שום כאבים, התחושה ברגליים היא שכלי הדם נפתחו במידה רבה ועדיין יש לי עוד עבודה לעשות איתך, רמת האנרגיה שלי היא כמו שלא הרגשתי שנים רבות, ההליכה שלי הפכה לקלה בהרבה ומהירה וללא קושי, ועוד היד נטויה.
אני מודה לבורא עולם ששלח אותי אליך, אתה מושיע ומפיץ תורה קדושה ברבים ומעניק מתנה לאנושות שהשווי שלה הוא הרבה יותר מכסף. אני מאושר שזכיתי לפגוש אותך ואני ממליץ בחום רב לכל החברים והמכרים שלי לרוץ אליך ולא לחסוך שקל אחד על הבריאות שלהם כולל ליווי צמוד שלך במשך 4 חודשים לפחות. אני חושב שאמת והדרך שלך חייבת להגיע לכל אדם בישראל וצר לי מאוד על כך שמשרד הבריאות והרפואה מנסים מידי פעם להציק לך ולהכפיש אותך דווקה, כשאתה האדם היחיד שאני מכיר שבאמת מרפא אנשים ממצבים קשים ומחזיר אותם לחיים.
לדעתי כל הציבור צריך לקום ולהתקומם נגדם ולתמוך בך. לדעתי אתה היית צריך להיות שר הבריאות של מדינת ישראל. חבל שהציבור איננו מתעורר ומבין את זה ומוסר את נפשו וגופו מרצון בידי תעשיות של שקר והונאה שהורסות את הבריאות של כולנו.
מפליא מאוד שבזמן שמכפישים דווקה אותך, משרד הבריאות והרפואה לא יכפישו לעולם את עצמם, אלה שהדביקו אותי לתרופות ועוד תרופות וכמעט הרגו אותי ואף אחד מהם לא המליץ לי על שום דבר אמיתי שבאמת ירפא אותי כמו שאתה עשית.
אז איך זה שהם יש להם עוד חוצפה להכפיש אדם כמוך?
אין ספק כי הקנאה שורפת אותם. הם מבינים שאין להם שום יכולת להתקרב להצלחות שלך ולא מוכנים להשלים עם זה. אני מקווה ומאמין שבורא עולם יתן לך את כל העזרה והכח להמשיך ולהפיץ את תורתך ברבים ולהציל נפשות כי אין מצווה גדולה מזו. כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא, ואותי אתה בטוח הצלת ממוות ודאי. חזרתי להיות בן אדם, בעל, אבא, אדם חי ואין לזה מחיר.
כל מי שירצה לקבל ממני המלצה אישית מוזמן להתקשר אלי.
בברכה

אברהם - 050-3437215


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
לאה פרחים - החלימה מסוכרת, סוכרת מבוגרים, קשה ולחץ דם גבוה וירדה 30 ק"ג:

הגעתי לד"ר אשחר עקב הטיפול שהעניק לאחי, הרב בנימין כהן ןבאמצעותו הוא ניצל מניתוח מעקפים שהרופאים ייעדו לו כפתרון יחיד לסתימות בכלי הדם שלו.
הייתי עם שתי מחלות קשות, סוכרת עם תרופות ולחץ דם גבוה עם תרופות ובנוסף משקל עודף גדול מאוד. הסוכרת ולחץ הדם הלכו והתדרדרו עם השנים למרות שהרופאים הציעו לי עוד ועוד תרופות משובחות שלא הועילו בכלום לריפוי המחלה. כשהתלוננתי לרופאים שהתרופות לא עוזרות הם גערו בי ואמרו - "איך את בכלל מצפה להבריא מהמחלות האלה, אלה מחלות גנטיות וכרוניות שלא ניתנות לריפוי, את צריכה ללמוד לחיות עם המחלות כל החיים, כל מה שאת צריכה לעשות זה להיות ממושמעת ולקחת את התרופות שאנחנו רושמים לך בדיוק בזמן ולפי ההוראות"! אמרתי להם - אבל התרופות לא מרפאות את המחלות שלי והמצב רק מחמיר, אז מה הועלנו.
בתגובה הם אמרו לי - "גברת אין לך שום ברירה, את צריכה לצפות לזה שהמצב יחמיר, זה הטבע של המחלות האלה, את גם תגיעי לפגיעה במערכת העצבים שלך, לפגיעה בראייה, לפגיעה בכליות ואולי לקטיעת איברים, תתחילי להתרגל לעובדות האלה"!

הסתובבתי עם יאוש ודיכאון גדולים ביותר עד ששמעתי מאחי על התהליך שעבר עם ד"ר אשחר. מיד התקשרתי איליו והגעתי לסדנא שלו ומאותו רגע חיי ובריאותי השתנו ללא הכר.

מד"ר אשחר שמעתי שהגוף עצמו יכול לרפא את כל המחלות כמעט ושכמעט ואין מצבים בלתי הפיכים ושבכל מקרה כשאני אעשה שינויים בהרגלי החיים והתזונה שלי יש סיכוי גדול מאוד שמצבי ישתפר מאוד ואפילו אחלים לחלוטין משתי המחלות.

אין מילים בפי לתאר לכם את השינוי שחל במצב בריאותי. אני פשוט חזרתי 30 שנה
ואולי יותר לאחור. לאט לאט נעלמה הסוכרת ואיתה 30 ק"ג מיותרים. גם לחץ הדם ירד והיגיע ל 90/60, בדיוק כפי שד"ר אשחר אמר שיקרה. למותר לציין שכל התרופות היגיעו לפח. ציפורניים שהיו עם פיטריות חזרו למצב תקין לחלוטין. אנרגיה חזרה למצב שקשה להאמין. מרץ חיוניות ורצון לחיות ולעשות ולפעול ולתרום במשך כל היום. ממש חיים חדשים. אני בן אדם חדש, שמח ומאושר היום כמו שלא הייתי מעולם. ניצחתי שתי מחלות קשות בעזרתו של ד"ר אשחר.

אני בוכה על מיליוני החולים שלא יודעים על קיומו של ד"ר אשחר ולא מגיעים איליו ונופלים קורבן לתעשיית התרופות והמחלות של הרופאים שמשקרים להם בכל יום שלמחלות שלהם אין ריפוי, שהמחלה גנטית ותלויה במזל או בגיל שלהם ושהיא לא תיעלם לעולם ושהן יהיו חייבים לקחת תרופות לכל החיים. אני הוכחתי שכל זה שקר, שהמידע שהם מוסרים למטופלים הוא שקרי לגמרי ומוליך אותם לייסורים גדולים לנכות ולמוות לחינם. גם אחי הוכיח את זה על גופו. 

אציין רק שבעלי אברהם התלווה אלי לפגישה עם ד"ר אשחר. בסיום הפגישה פנה איליו ד"ר אשחר ואמר - אברהם, אני מתנצל שאני אומר לך את זה אבל כיוון שאתה ורעייתך יקרים לי ואני רואה את מצבך, אני אהיה פושע אם לא אזהיר אותך, אתה לא נראה טוב וכמו שאתה נראה אתה עלול להגיע להתקף לב. בעלי חייך ואמר - תודה שאתה אומר זאת, אבל אני מרגיש טוב, הכל בסדר. אחרי 3 חודשים בעלי הובהל מהעבודה לבית חולים עקב התקף לב. מיד לאחר שהשתחרר הוא התחיל מידית בטיפול של ד"ר אשחר. אברהם היה בליווי של 4 חודשים והוריד 25 ק"ג במשקל ובריאותו השתפרה לא פחות מהבריאות שלי.
שנינו הפכנו להיות צעירים בעשרות שנים ואין שמחה גדולה מזו.
נמליץ לכל פונה בשמחה.

לאה - 03-5708730  או - 053-3142848 או - 054-8444587
אברהם - 053-3181824


----------------------------------------------------------------------------------------

נס ההחלמה המופלא של בלומה:

שמי בלומה פרייליך, אני בת 60. אני נמצאת בטיפול של "התזונה הכירורגית" של ד"ר ערן אשחר מזה כ- 3 חודשים.
מגיל צעיר סבלתי מלחץ דם גבוה ואחרי שנים לא רבות הופיעה גם סוכרת, עודף משקל בעיות בעיניים, בעיות בבלוטת התריס, בכליות ומצבי הלך והתדרדר משנה לשנה.
ניגשתי כל שבוע לרופאים והם נתנו לי בנדיבות כדורים לכל דבר. בלעתי כל כדור בלי לשאול יותר מידי שאלות והמשכתי באורח החיים והתזונה שלי כרגיל.
והמצב הלך והחמיר עד שהופניתי לדיאטנית שהדריכה אותי. אבל למרבה הפתעתי עם התזונה של הדיאטנית בקופת החולים ועם כל הכדורים המצב שלי רק התדרדר. הוסיפו לי עוד ועוד כדורים אבל לחץ הדם המשיך ועלה לשמיים והיגיע ל- 200/100, רק בנס לא קיבלתי אירוע מוחי כתוצאה מכך.

לסוכרת הגעתי לבסוף מכדורים לזריקות אינסולין לטווח ארוך ולטווח קצר, בסך הכל כ- 140 יחידות ביום, אבל כל זה לא עזר ומצבי הלך והתדרדר.
לבסוף הגעתי  גם לאי ספיקת כליות, אנמיה וחולשה קשה וזה ממש גמר אותי.
כתוצאה מכל התרופות גם מאוד השמנתי. זה היה מעגל שלא ידעתי איך לצאת ממנו, המון אשפוזים ועוד תוספת כדורים ושום דבר לא עזר.
לפני כשנה הי לי זיהום ברגל ותפקודי הכליות התדרדרו מאוד, שיחררו אותי מבית החולים חצי מתה. הלכתי לאיזה רופאה ושאלתי מה אפשר לעשות כדי לשפר קצת את המצב שלי והיא אמרה לי – הכלי היחיד שיש לי לעזור לך זה הכדורים שאת לוקחת, אני לא לא יכולה לעזור לך יותר מזה.
הייתי מיואשת ולא ידעתי מה אפשר לעשות. ואז הבת שלי אמרה לי שהיא שמעה בתוכנית רדיו על ד"ר אשחר שאנשים נרפאו אצלו. ואני אמרתי לה מבלי לשאול אותו בכלל – "בבעיית כליות קשה כמו שלי אני לא מאמינה שהוא יכול לעזור", כי עם כליות אי אפשר לאכול ירקות".
הרגשתי כל כך רע שאמרתי אולי בכל זאת אנסה אותו אבל היה קשה לי להחליט שאני עושה שינויי בתזונה שלי ופחדתי מהשינויים שאולי לא אוכל לעמוד בהם ולכן ידי רפו ולא התחלתי בתוכנית.
מיד אחרי כן שוב התאשפזתי ומצבי התדרדר. שכחתי מד"ר אשחר.
ואז שמעתי על רופאה אלטרנטיבית שהיגיעה מחול וסיפרו עליה ניסים ונפלאות. הייתי מוכנה לשלם כל הון העיקר שמצבי ישתפר. היא היגיעה אלי הביתה כי מצבי היה כל כך קשה שאני לא יכולתי אפילו לנסוע אליה עקב מצבי הגרוע.
הרופאה בדקה אותי ואת המסמכים ואמרה לי – "מצטערת, המצב שלך כל כך קשה שאני חוששת בכלל לנסות לטפל בך, אני מפחדת שאני אפילו אזיק לך, לכן את צריכה דחוף לגשת לנפרולוג כי לדעתי את כבר צריכה דיאליזה".
האמנתי לה וברוב ייאושי נסעתי למנהלת מחלקת דיאליזה באיכילוב והיא אמרה לי "ש- 80% מהכליות שלך לא מתפקדות כבר ואין מה לעשות תתכונני לדיאליזה, אבל אולי תוכלי לעבור השתלת כליה כי את צעירה יחסית".
מאוד נבהלתי וברוב ייאושי ניסיתי עוד נפרולוגית והיא אמרה לי "אני לא מאמינה שניתן לעשות משהו אולי רק לעכב את הדיאליזה".
אוסיף כאן שכתוצאה מהזיהום שדרדר לי את הכליות הרגליים שלי התנפחו והיו כמו רגליים של פיל שהיו מלאות במים והיו לי פתחים מהרגליים שמהם נזלו מים ויצרו שלוליות בכל צעד. הייתי אצל מומחה לכף רגל, מומחה לכלי דם, מומחה לכליות, מומחה לסוכרת והם אמרו אולי זה מכלי הדם אולי מהכליות אולי מהלימפה אי אפשר לדעת אז מה שנשאר לך לעשות זה לשים פדים על הרגליים ותחבושות שיספגו את הנוזלים כדי שלא יעשו לך דלקות. כך קיבלתי רגלי פיל חבושות שנזקקו לנעליים במידה הגדולה ביותר שיש בישראל.
האחיין שלי עובד אצל הרב פיהרר וביקשתי ממנו לייעץ לי אולי יש לרב פתרון בשבילי. אחרי בירור נאמר לי שאם הייתי כבר אצל מנהלת המחלקה וקיבלתי תשובה כזו אז הוא לא יכול לעזור.
ואז כבר נשברתי ואמרתי שאני מוכנה לעשות כל דבר והתקשרתי לד"ר ערן אשחר.
ד"ר אשחר אמר לי - אם לא הגעת עדיין לדיאליזה אני יכול לנסות ולעזור לך, אבל שיהיה ברור שאני  לא מבטיח לך שום דבר.  ומתוך ייאוש גדול הסכמתי והתחלתי בטיפול ובהנחיות של ד"ר אשחר.
והלא יאומן קרה, אחרי שבועיים של "תזונה כירורגית", כפי שקורא לה ד"ר אשחר, הפסיקה לי הנזילה מהרגליים. בביקור הראשון בקופת חולים אחרי שבועיים של הטיפול של ד"ר אשחר האחות אמרה לי – "אני לא מאמינה למראה עיני, מה עשית, איך עשית את זה, זה ממש נס".
כל הנפיחות ברגליים נעלמה והרגליים הפכו ליבשות, הצטמקו וחזרו לגודלן הטבעי. חל שיפור עצום. השכנה שלי שכל הזמן ייאשה אותי והזהירה אותי שלא ללכת לד"ר אשחר אומרת לי עכשיו "ממש לא להאמין, אני מצטערת שייאשתי אותך, עכשיו אני רואה שזה ממש עובד".
לגבי מצב הסוכרת שלי. הסוכר שלי השתפר וההזרקה של כמות אדירה של אינסולין לטווח ארוך נעלמה לגמרי. כמות התרופות כרגע ירדה ב – 80% בערך ויש ימים שאני בכלל בלי תרופה לסוכר.
לחץ הדם ירד מ 180 עם תרופות ל – 140 עם רבע מהתרופות וזאת לאחר שהרופאה באיכילוב אמרה לי שאני חייבת להוסיף לי עוד כדורים, אחרת אני עלולה להגיע לאירוע מוחי.
הכליות זה הנס הגדול, אחרי ששום רופא לא נתן להן סיכוי וכולם אמרו שאין מה לעשות, הן השתפרו משבוע לשבוע באופן מופלא, ממש נס גלוי. 
המשקל, אני מקבלת מחמאות מכל הסובבים אותי. אחותי לא האמינה למראה עניה כשראתה אותי אחרי זמן רב. ירדתי 15 קילו, הנפיחויות בכל הגוף נעלמו ואני מסוגלת ללכת בכוחות עצמי.
אני לא שוכחת שלמרות שאני מרגישה הרבה יותר טוב אני עדיין ברבע הראשון של התהליך.
אני יודעת שכאשר עודף המשקל  יעלם, גם התרופות והסוכרת ולחץ הדם ייעלמו לחלוטין, כיוון שכבר עכשיו  השיפור העצום מוכיח שאני בוודאות בדרך להחלמה מוחלטת.

הבן שלי שביקר אותי ביום שישי היה ממש בהלם ובהתרגשות גדולה. כבר שנים כשבא אלי לביקור הוא היה צריך להגיש לעצמו את האוכל ולטפל בעצמו. ביום שישי זה הוא ראה אותי בפעם הראשונה אחרי שנים קמה, מוציאה מהמקרר, מחממת  ומגישה לו לשולחן אוכל והוא אמר – אמא אני לא צריך לשאול אותך איך את מרגישה ואני לא צריך לראות את הבדיקות שלך, אני רואה אצלך שיפור אדיר, את ממש בן אדם חדש.

אני מודה לאלוהים ולשליחו הנאמן ד"ר אשחר על המתנה הגדולה שקיבלתי ועל שזכיתי להכיר את ד"א אשחר.
אני כל כך מצטערת שחיכיתי והתלבטתי ושנתתי לפחדים המזויפים והמיותרים שלי להשתלט על המחשבות שלי ולמנוע ממני להגיע הרבה לפני כן לד"ר אשחר כי ברור לי שככל שהייתי מגיעה מוקדם יותר הייתי מתאוששת מהר יותר, מונעת סיבוכים וסבל מיותרים מעצמי וממשפחתי.
אני מפצירה בכל אדם חולה, אל תחכו כמוני לרגע האחרון ולייאוש, אל תחפשו פתרונות קלים, לכו עם האמת, חזרו לשמור על חוקי הבריאה והבריאות ובעזרת השם גם אתם תחוו נס כמוני. הגיעו כמה שיותר מהר לד"ר אשחר כי המערכת הרפואית לא רק שלא תושיע אתכם ממחלותיכם אלא רק תחמיר לכם את המצב, כפי שקרה אצלי. הם יבלבלו אתכם, ימסרו לכם מידע מסולף, ייאשו אתכם ויגידו לכם שאין לכם שום תקנה אלא להמשיך בטיפולים בכדורים ובניתוחים שלהם.
מי ייתן ובורא עולם יפקח את עיניכם כמו שפקח את עיני ופתח את ליבי להגיע לד"ר ערן אשחר ולתורת האמת שאותה הוא מעביר לחוליו.
בריאות, ישועה מהירה והחלמה לכולכם

בלומה פרייליך
בני ברק
03-6763574
052-764590


----------------------------------------------------------------------------------------

בס"ד
שלום

סיפור ההחלמה של הרב אברהם כץ מסוכרת קשה, מלחץ דם גבוה, משומנים בדם וירידה של 40 קילו
באמצעות התזונה הכירורגית של ד"ר ערן אשחר


שמי אברהם. אני בן 71. הגעתי לד"ר אשחר בהמלצת חבר שהבריא מסוכרת ולחץ דם גבוה וירד מזריקות אינסולין ועוד 19 תרופות שלקח. כמו כן ירד 35 ק"ג. ראיתי אותו ונדהמתי. שאלתי מה קרה לך אתה נראה אדם אחר לגמרי, אתה נראה חיוני, ערני ונמרץ הרבה יותר? ואיך ירדת כל כך הרבה במשקל? משה נתן לי את השם של ד"ר אשחר ואמר לי זו הכתובת לתוצאות שלי.
הגעתי לד"ר אשחר עם סוכרת של 8 שנים ושלל תרופות. כל התרופות לסוכרת לא עזרו לי להיות מאוזן והסוכר בצום נע סביב 150, כל בוקר.
בנוסף סבלתי מלחץ דם גבוה שהיגיע לערכים של 150/95, עם תרופות. ללא התרופות הערכים היו מזנקים ל- 180/110! גם כאן התרופות לא הועילו לאיזון לחץ הדם, רחוק מאוד מהערכים האופטימליים, 90/60, על פי גישתו של ד"ר אשחר.
לזה נלווה תפקוד לקוי של בלוטת התריס עם תרופות ומשקל יתר של יותר מ- 45 קילו. שקלתי 125 ק"ג, שומנים גבוהים בדם, כולסטרול גבוה שבגינם קיבלתי תרופות במשך 15 שנים. כמו כן תפקוד הכליות שלי היה בהתדרדרות.
מובן שתחושותי היו בהתאם. מנקודת מבטי כרגע אני בטוח שהייתי במסלול ודאי ומהיר למקום גרוע וגם הרגשתי הייתה בהתאם לכך, עייפות, חולשה, חוסר חיוניות, תחושת חולי קשה, חוסר חיות ועוד.
לכן התלהבתי מאוד מהתוצאות של חברי משה ומהתוצאות שנחזו גם לי שהן: ירידה מכל התרופות ושינוי מוחלט של הרגשת החולי שלי. האמת שקשה היה לי להאמין שזה אפשרי, אבל הספיקו לי התוצאות של חברי משה כדי להבין שנקרתה בדרכי הזדמנות גדולה.
עד מהרה התברר לי שבחירתי הייתה מוצדקת.
המשקל שלי נשר במהירות בלתי רגילה וזאת למרות שאכלתי לשובע ולראשונה לא הייתי רעב כל הזמן.
פתאום התחילה לחזור אלי תחושה של ערנות וחיוניות שלא הכרתי שנים רבות. להפתעתי ערכי הסוכר הלכו וירדו בעקביות, אבל ערכי לחץ הדם ירדו קצת ונתקעו.
משבוע לשבוע השתפרה הרגשתי והתחלתי להבין שאני צועד לקראת שינוי משמעותי ביותר באיכות חיי ובבריאות שלי. הפתעתי והתפעלותי מהשינויים היו גדולות ומרגשות ביותר.
ד"ר אשחר ליווה אותי ליווי צמוד בכל יום. הוא היה זמין בכל רגע ביממה לכל שאלה. מסירות ונגישות יוצאות דופן כאלה לא רואים ולא חוויתי מעולם בשום מערכת רפואית. ד"ר אשחר ליווה אותי במקצועיות רבה וידע לתת לי בכל נקודת זמן את הידע ואת התמיכה הנפשית לעמוד בפני כל הלחצים מסביב (של רופאים, אחיות, משפחה..) שניסו להניא אותי כל הזמן מליישם את הנחיותיו של ד"ר אשחר שנראו להם יוצאות דופן. כולם ידעו פתאום מה נכון לי ומה אני צריך לעשות, כולם היו יועצים דאגניים. לצערי אף אחד מהם לא ידע על מה הוא מדבר. ד"ר אשחר עמד מאחורי, חיזק וגיבה אותי מול כל הלחצים בביטחון רב ובמקצועיות יוצאת דופן ולא נתן לי להישבר מול הלחצים. על כך אני רוצה להודות לו מקרב לב. אני מודה לבורא עולם שיש בארץ אדם כד"ר אשחר שמאפשר לחולים לחזור ולהכיר בתורת הבורא והבריאה, שמהווה קרן אור ופתח לתקווה לרבים שנואשו משיטת התרופות וחווים סבל ומועקה קשים עקב מצבם ואין להם אף אחד שמדריך אותם להבראה מוחלטת ואמתית ממחלתם.
בהדרגה הלכו ערכי הסוכר שלי וירדו הרבה מתחת לנורמה הקונבנציונאלית והם עומדים כיום סביב 70-75, ערכים שלא ראיתי במשך שנים עם תרופות.
לחץ הדם העקשן במשך חודשים גם הוא ירד לבסוף לערכים שנעים סביב 100/60, ערכים שלא זכורים לי גם בצעירותי. כל זאת כפי שד"ר אשחר חזה כאפשרות סבירה.
אחרי כ- 4 חודשים ירדתי 40 קילו ממשקלי. עדיין יש לי כמה קילוגרמים עודפים אבל ההקלה העצומה שאני חש בלי עוד 40 קילו על גופי היא עצומה. אני הולך מספר קילומטרים ביום בעליות של ירושלים ללא כל קושי, מה שלא עשיתי במשך שנים. אני מרגיש קל נמרץ חיוני ובריא, תחושה נפלאה שלא חוויתי ב- 50 השנים האחרונות. אני מרגיש בהחלט שחזרתי עשרות שנים לאחור מבחינת הבריאות שלי.

אני חייב לציין שבתחילת התהליך חשבתי שלא אוכל להסתגל לשינוי התזונתי. בהדרגה המוח שלי והנפש לא רק התרגלו למזון הבריא והטבעי אלא התאהבו בו. כיוון שאני זוכר היטיב מה עשה לי "המזון" גורם המחלות אין לי שום געגוע למזון שאני רואה שאנשים סביבי אוכלים, נהפוך הוא...אם כבר אני נמלא צער על כך שאנשים פוגעים בעצמם וזאת מבלי שהמערכת הרפואית קמה ומזהירה נמרצות שאכילה מסוג זה מובילה למחלות ומחריפה אותן ומצד שני שיש תזונה שיכולה לשמור על הבריאות, אבל גם לרפא מחלות כמו שלי.

בקשר למזון ולאכילה אוסיף שאין מה להשוות את תחושת הכבדות, העייפות והקשיים בעיכול שליוו אותי אחרי כל ארוחה לפני השינוי לתחושה שלי לאחר השינוי. פתאום הבנתי שאפשר לאכול ולהישאר ערניים, קלילים ובאנרגיה טובה ולא חייבים ליפול למיטה ולהירדם אחרי הארוחה. הבנתי גם שלא צריך לאכול ארוחה כבדה וקשה לעיכול כדי להגיע לתחושה טובה של סיפוק ושובע מהמזון. והכי חושב הבנתי שאין קשר בין אכילה עד להתפוצצות ולאנרגיה, כלומר אם יש קשר אז הוא שלילי ולא חיובי. היום אני אוכל רבע ממה שאכלתי קודם ואני יותר שבע ויותר אנרגטי מאשר לפני השינוי. זו כנראה הגדולה של המזון הטבעי.

אני מודה שוב לבורא עולם ולשליחו הטוב ד"ר אשחר על כך שהורו לי את הדרך לבריאות טובה ולאיכות חיים מצוינת.
אני ממליץ לכל אדם שרוצה בריאות לעשות את התהליך הזה עם ד"ר אשחר ואני מוכן לתת לו ערבות אישית לכך שיצליח. כל אחד מוזמן לדבר איתי ולקבל המלצה אישית וחמה.

כל טוב

הרב אברהם. כ
052-7696457


----------------------------------------------------------------------------------------

משה גולדיס מספר כיצד החלים מסוכרת קשה וכרונית, זרק 16 תרופות שונות
ו- 3 זריקות לפח וירד 30 קילו במשקל


בס"ד
שלום
אני בן 56 . לפני 13.5 שנה גילו אצלי לחץ דם גבוה, לאחר מכן סוכרת, שומנים גבוהים בדם וחלבון גבוה בשתן.
כל המדדים הלכו ועלו מידי שנה ואיתם גם כמות התרופות. לאחרונה ההמוגלובין A1C שלי היגיע ל- 9.5 והזרקתי אינסולין בקביעות בנוסף לכדורים נגד הסוכרת. למרות הכמות הגדולה של התרופות הסוכר שלי בבוקר עמד על מעל 200, השומנים היו מעל 300 וההרגשה בהתאם.
המשקל שלי היגע ל- 129 ק"ג, עודף משקל של כ- 40 קילו. זה התבטא בתחושה הכללית כמובן.
מידי יום בלעתי כ- 17 תרופות ללחץ דם, לסוכר בדם, לכולסטרול ועוד 3 זריקות.
בנוסף עישנתי 2 קופסאות ויותר של סיגריות ביום.
במצב זה פגשתי את ידידי מאיר כהן שהפנה אותי לד"ר אשחר.

אחרי פגישתנו החלטתי מיד שאין לי ספק שאני הולך ליישם את הגישה בחיים שלי. מהקורס של ד"ר אשחר והפגישה האישית הבנתי שיש הרבה מאוד להרוויח ושלא חסר מה לאכול גם אם רוצים לאכול בריא, כפי שהבנתי שרבים חושבים. כיוון שאני עוסק בענייני מזון ובישול שנים רבות מצאתי עשרות אפשרויות להכנת אוכל בריא ויפה מהמזון הטבעי.
מהר מאוד התחלתי לראות שינוי במצבי. הסוכר בדם הלך וירד ולבסוף הפסקתי את השימוש בכל התרופות והזריקות שלקחתי במשך שנים. כיום הסוכר הינו סביב ה- 90 ללא תרופות ועדיין יש מקום לשיפור.
ירדתי 35 קילו ב- 5 חודשי ליווי והדבר בא לידי ביטוי בקלות התנועה שלי ובאנרגיה. עדיין יש לי עוד 10 ק"ג להוריד כדי להגיע למטרות שהצבתי לעצמי בהדרכתו של ד"ר אשחר.
הרגשתי שהגוף שלי אומר לי תודה על המעבר הזה. המזון הכבד, במיוחד של יום שבת, התחלף במזון קל בריא וטעים שהשאיר אותי במשך כל השבת ערני, קליל, אנרגטי ופעלתן. דרך אגב, כל מי שאכל איתי את אותו המזון דיווח על אותה התחושה. הבנתי לראשונה את המחיר הכבד שמשלם הציבור, במיוחד הציבור החרדי אותו אני מכיר מקרוב, על המזון העמוס מידי בשומנים, קמח לבן וסוכר. אני רואה סביבי אין ספור חברים ומכרים חולים ועם תרופות ואני מבין היום את הסיבה. אני חושב שהיגיעה השעה להתעוררות המונית בנושא זה. ולשינוי פני הרפואה בישראל לרפואה אמיתית על פי חוקי הבורא והבריאה. עצם העובדה שאני לא קיבלתי במשך 14 שנה שום מידע אמיתי מהמערכת הרפואית ומהרופאים על כך שאני יכול להבריא מכל המחלות ובעיות הבריאות שלי הוא אות קלון לרפואה ולחברה שמאפשרת את ההמשך של מסכת העלמת המידע הזה מציבור עצום של חולים שכורעים תחת הסבל.

אנחנו רואים היום בשעה שכל שעה מדברים בחדשות על משבר בית החולים הדסה כמה שיקולים של בצע כסף הם שמנחים את המערכות הרפואיות ובראש ובראשונה תעשיית התרופות שיש לה עניין להמשיך את סחר המכר של התרופות שאצלי לא ריפאו כלום, לא יודע מה איתכם.

ובכן, הרגשתי שעליתי על דרך שאינני רוצה לחזור ממנה משום שרק היא שיחררה אותי ממחלות כרוניות שלרפואה לא היה עבורן כל פתרון מלבד להלעיט אותי בתרופות לכל החיים.
ראיתי מול עיני איך "התזונה הכירורגית" של ד"ר אשחר עובדת, בהשוואה לכל דבר אחר שראיתי וניסיתי בחיי בתחום הבריאות שלא ממש עבד.
יותר מזה, אני חושב שלב השיטה של ד"ר אשחר הוא הליווי הצמוד והיומיומי שבלעדיו לא היה לי שום סיכוי להגיע לתוצאות שאליהן הגעתי. אין ספור שאלות, קושיות, התלבטויות נענו בתמיכה צמודה ומענה מידי של ד"ר אשחר שאיתו יצרתי קשר קרוב כך שיכולתי להתרכז בתהליך הריפוי שלי בשקט ובביטחון מלא שאני פועל כהלכה מבלי להזיק לעצמי. אציין שלאחר סיום תקופת הליווי הבסיסית אני ממשיך את הליווי של ד"ר אשחר מתוך הכרה בחשיבות הגדולה של הליווי הצמוד.
יש לי עוד דרך לעשות עם לחץ הדם שלי ועם המשקל, אבל מה שהשגתי עד כה, בתקופה כל כך קצרה יחסית לשנים שאני מוגדר כחולה כרוני ללא מרפא, הוא הישג בלתי רגיל מבחינתי וראוי להוקרה.
אני עושה כל שביכולתי כדי להציע למכרי את הגישה הנפלאה הזו של בריאות על פי חוקי הבורא והבריאה ואפילו ילדי מתחילים ללכת בכיוון הזה וכבר רואים תוצאות נפלאות. כמה ממכרי שהופנו לד"ר אשחר כבר רואים תוצאות מופלאות ומכירים תודה לבורא על ההפניה לד"ר אשחר.
כיוון שהשינוי החיצוני שחל בי כה גדול כל אחד כמעט  שמכיר אותי שואל אותי איך עשיתי את זה ואני ממליץ להם בשמחה על הדרך שלמדתי מד"ר אשחר.
כל מה שנשאר לי הוא להציע לכל בית ישראל ללכת בכיוון שיכול לחולל מהפך בבריאות של כל מבוגר וצעיר איש ואשה בישראל ולמנוע מכם חולי ומכאוב. אני מציע לכם לשים בצד את כל מה שידעתם עד עכשיו על בריאות ולשמוע את ד"ר אשחר. זה עולם אחר של מושגים והבנות, שכולם מבוססים על מדע מדויק וניסיון עשיר של רופאי הגישה. אין מה לפחד כי מחכים לכם חיים טובים יותר. אל תחששו שאתם מוותרים על משהו בחיים. גיליתי שלא מוותרים על שום דבר באמת, חוץ מעל הפחד והחרדות והתרופות שמלוות את המחלות ועל המחלות עצמן. המחיר של אכילה של כל דבר, גם של המזון הגרוע ביותר לגוף, הוא גבוה מאוד ועלול לקצר את החיים שלכם. את זה הבנתי הודות לד"ר אשחר.
 אני מודה לבורא יתברך שזימן לי את הגישה ופתח את ליבי להבין וללכת בדרך הזו שיכולה להביא לי ולבני ביתי רק שפע של בריאות ושמחה ואני בטוח שגם אריכות ימים טובה.

בברכה

משה גולדיס -  052-7622550

----------------------------------------------------------------------------------------

שלמה .כ מספר כיצד בגיל 63 הבריא מסוכרת קשה, זרק את התרופות לפח, ירד 12 ק"ג ושיפר את כושרו הגופני באופן מרשים והפך לאדם בריא ומאושר

לד"ר ערן אשחר שלום רב,
אשמח באם תפרסם את מכתבי באתר שלך לתועלת הציבור.
אני בן 67. במשך שנים רבות רמת הסוכר רמת הסוכר שלי הייתה כ-160. הוסבר לי על ידי הרופא שלי ומומחה לסוכרת שאני חולה סוכרת  מסוג 2. רמות סוכר המסוכרר  A1C  נעו בין 10.8 ל- 9.2 , לכן טופלתי בכדורי גלוקופז, 850 מ"ג.
זה התחיל בכדור אחד,  כאשר רופא המשפחה ראה שאין שינויים משמעותיים הוסיף לי עוד כדור
אך גם זה לא עזר לי, הוא הציע  לקחת כדור נוסף כלומר 3 כדורים ליום, הוא גם דאג להסביר לי את הסכנות והסיבוכים של מחלת הסוכרת והדגיש שאין כל אפשרות לרפא את המחלה כיוון שמחלת הסוכרת היא חשוכת מרפא. כמו כן הוא הכין אותי לכך שבעתיד אצטרך לעבור לאינסולין.
האפשרות היחידה שהוצעה לי על ידי הרופא הייתה לאזן את רמות הסוכר רק ע"י טיפול תרופתי.
לשמחתי לא הסכמתי להרים ידיים. היה בתוכי קול שאמר לי – זה לא יתכן, אפשר להבריא מהמחלה ללא תרופות לכל החיים.
לשמחתי הגעתי אליך. באמצעות תכנית ליווי של מספר חודשים ומעבר ל "תזונה כירורגית", ראה זה פלא, כל תחזיותיו של הרופא התבדו והתגלו כמצוצות מן האצבע. במהלך 4 חודשי הליווי הלכו רמות הסוכר וירדו בהדרגה. היו שלבים שבהם הסוכר היה תקוע ולא ירד והחששות שלי שהרופא אולי צדק ושזו אכן מחלה כרונית ולא ניתנת לריפוי השתלטו עלי. אבל בעזרת סבלנותך הרבה והמקצועיות המדהימה שלך ד"ר אשחר וההסברים שסיפקתה לי הבנתי שאני באמצע תהליך ולא בסופו ודרושים צעדים מתמשכים ועקביים כדי להגיע למטרה, כלומר לאפשר לגוף לעשות את התיקונים הדרושים. לבסוף לאחר מספר חודשים רמות הסוכר התייצבו לערכים נורמליים בדיוק כפי שצפית שיקרה, עד כדי כך שכיום אינני נוטל שום כדורים.
לאחר שהגיעו תוצאות הבדיקה רופא המשפחה כתב לי "שלמה היקר - שיפור מדהים באיזון הסוכר!! זה הכל!
להפתעתי הוא לא שאל במילה אחת אפילו מה עשיתי וכיצד זה קרה.
הרגשתי שהוא פוחד לשמוע את התשובה הפשוטה ששינוי התזונה גרם לכל זה. הרגשתי שהוא לא רוצה לדעת את האמת שתטפח לו בפנים ושתגיד לו אתה מוליך שולל את מטופליך, אתה לא מספר להם את האמת, אתה סתם מלעיט אותם בתרופות. קראתי את המחשבות שלו.
להפתעתי גם לא שמעתי ממנו מילת התנצלות על המידע השגוי שמסר לי קודם לכן. שאלתי את עצמי - מדוע הוא והמערכת הרפואית לא ראו מחובתם ללמד אותי היכן אני שוגה ומה גרם למחלה שלי ומה יכול להבריא אותי?
מדוע הייתי צריך לחפש באופן פיראטי  פתרונות וממש במקרה להגיע לרופא הנכון?
האם אני לא משלם מס בריאות גבוה כבר 40 שנה?
ומדוע רופאי הסוכרת לא מוסרים את המידע האמיתי והמדעי שקיבלתי מד"ר אשחר למאות אלפי חולי הסוכרת בישראל המשוועים והצועקים לעזרה?
וכיצד אם כך הם יכולים לקרוא לעצמם "מומחים לסוכרת"?
מדוע הוא כרופא לא ביקש ממני מידע יותר מעמיק כדי להפיץ את הדרך הזו למטופליו חולי הסוכרת?
האם הוא לא באמת רוצה שהם יבריאו?
ומה הוא ממשיך לומר להם בימים אלה?
הרי הוא בוודאי ממשיך למסור להם את אותו מידע שגוי ושקרי שמסר לי והפעם הוא הרי יודע שהוא מטעה את החולים, כיוון שהוא ראה את התוצאות שלי.
 5 חודשים אחרי שהתחלתי את השינויים שעשיתי התוצאות היו מדהימות, ירדתי במשקלי כ- 12 ק"ג , ההרגשה הכללית מעולה והכושר הגופני טוב משהיה אי פעם.
אני אוכל מזון משובח וטעים מן הטבע, אני עוסק כל בוקר בספורט, שחייה, הליכה ומרים משקולות ודואג לעשות כל יום 80 שכיבות סמיכה. אני מרגיש נפלא ולא מבין כיצד זה שכל האנושות איננה מאמצת עדיין את הגישה הנפלאה והמדהימה הזו של חיבור למקור שלנו ומעדיפה את שיטת הכזב וההכחשה של בליעת תרופות שלא מרפאות כלום. 
לא נותר לי אלא להמליץ לאנשים שסובלים ממחלת הסוכרת  וכלי דם שחשוב להם להיות בריאים וחזקים לפנות  לד"ר ערן אשחר על מנת לחזור לימי הנעורים, אם לא בגיל הרשמי אז בוודאי  בבריאות. אני בטוח שזה יהיה רק לטובתכם.

לך ד"ר אשחר תודה מקרב לב על זה שגרמת לי לעבור מהפך כל כך משמועתי בחיי.
למעוניינים במהפך אשמח להיות ממליץ.

בברכה
שלמה כרמל----------------------------------------------------------------------------------------

דני קירמייר מספר על החלמתו מסוכרת, מחלת לב כלילית, לחץ דם גבוה, שומנים גבוהים ועוד

בתחילה מספר מילים על עצמי.
 אני בן 63 . לפני כ-24 שנים עברתי אירוע לב כולל צנתור ובלון, במשך השנים למרות דיאטות שונות סבלתי מלחץ דם גבוה מכולסטרול גבוה ושומנים בדם, וכמובן צרכתי תרופות בהתאם להוראות הרופאים.
לפני כ-7 שנים התגלתה  אצלי סוכרת סוג 2. לאחר תקופת דיאטה במשך כשנתיים,  חלה החמרה במצב הסוכרת והתחלתי להזריק אינסולין ולקחת כמות גדולה של כדורים.
לאחר מספר חודשים במהלך אימון גופני הרגשתי לחץ בחזה. פניתי  לקרדיולוג  ולאחר בדיקות וצנתור הוברר שכל עורקי הלב חסומים והוחדר לי בקושי סטנט לעורק אחד [אם הייתי מכיר את ד"ר אשחר לפני כן הייתי נמנע מזה]. תוך כדי צנתור הודיעו לי הרופאים שאני חייב לעבור ניתוח מעקפים ואם לא חיי עלולים להסתיים יותר מהר ממה שאני חושב.  ביקשתי זמן לחשוב והרופא הקציב לי עד שלושה חודשים והתריע שלאחר מכן סיכויי לשרוד קלושים!!.
 במסגרת  חיפושי אחר חומר בנושא  ניתוח מעקפים, נתקלתי  באתר של ד"ר אשחר [ועל כך אני חב לו רבות], נפגשתי עם ד"ר  אשחר וזכור לי שאמרתי לו שגם אם רק ישפר את מצבי מבחינת הסוכר על מנת שאגיע לניתוח מעקפים במצב בריאותי טוב יותר - דייני . להפתעתי, דיבר איתי ד"ר  אשחר על פתיחת עורקי הלב! אני כמובן הייתי סקפטי כי הרי גם המומחה לסוכר וגם הקרדיולוג אמרו לי שהנזק בלתי הפיך ורק תרופות וניתוח יכולים לעזור לי.
ב- 1.1.2009 התחלתי לחיות לפי הצעותיו של ד"ר אשחר [ולפי דרך הנטורולוגיה]. תוך כמה שבועות הפסקתי להזריק אינסולין ובהמשך זנחתי גם את שאר התרופות. לא אכנס לכל פרוט הטיפול משום שזה תפקידו וממומחיותו של ד"ר אשחר. הטיפול התזונתי-כירורגי, "תזונה כירורגית" של ד"ר אשחר גרם לי להוריד ממשקלי וכמובן שיפר את תמונת הדם שלי באופן דרמטי. הסוכר התאזן לחלוטין לרמות ששנים לא ראיתי. בהמשך עברתי בדיקת מאמץ ושאר בדיקות  מקובלות. הקרדיולוג המלווה אותי היה מופתע  מהתוצאות ותגובתו: "לא יודע מה עשית אבל העורקים שלך פתוחים ואתה בכושר גבוה", גרמה לי לחייך ולהאמין שהרווחתי את חיי בחזרה. במקביל תוצאות בדיקות הדם שלי היו מעולות וגם רופאת המשפחה הסקפטית והלא מאמינה לדרכי הטיפול האחרות, החמיאה  ושיבחה אותי על הצלחתי.
לאחר שלוש שנים של חיים לפי גישת הנטורולוגיה ומעין סגירת מעגל וסיכום עבורי, יצאתי לטרק של 900 ק"מ [ברגל] בצפון ספרד ב"קמינו דה סנטיאגו". גמעתי מרחק זה ב-30 יום.
 המון תודות לד"ר אשחר!!  כיום אני ממשיך בדרך החיים והתזונה שד"ר אשחר הנחיל לי ונהנה מכל רגע, מרגיש מעולה הולך ומטייל טיולים למיטיבי לכת ומתכנן באביב לצאת למסלול של 1200 ק"מ בהרי האפלצים בארה"ב. את כל זה אני יכול לעשות בזכות המעבר לדרך החיים שד"ר אשחר הנחיל לי ושינתה את גישתי לתרבות המזון ובעיקר לחיים.

תודתי והערכתי נתונה לד"ר אשחר.

דני קירמאייר
חדרה

לפני מספר ימים ביקש דני לתת לו מנוחה אחרי 8 שנים שבהם דיבר עם מאות אנשים. אני מיידע לדני ומוקיר אותו על תרומתו לבריאותם של אנשים כה רבים.

----------------------------------------------------------------------------------------

אמנון ד. מספר על החלמה מסוכרת קשה, לחץ דם גבוה, עודף משקל ושלל בעיות:

הגעתי עם אחי לפגישה עם ד"ר אשחר. מה שהדאיג את אחי במהלך השיחה היו ההצהרות האופטימיות של ד"ר אשחר לשיפור במצבי שנראו לו די הזויות. הוא שאל שוב ושוב - איך אתה יכול להיות כל כך בטוח שהוא יבריא מהסוכרת ולחץ הדם הגבוה. התשובה של ד"ר אשחר – "כי יש לי ניסיון רב במצבים כאלה וראיתי כבר מאות החלמות, כך שאין סיבה שזה לא יקרה גם אצלו", ממש לא נראתה לו הגיונית ולכן הוא לא התחיל בטיפול. אחי אמר לי – אוקיי, תתחיל אתה ואם יהיו לך תוצאות אני אצטרף גם.

הבנתי שאני בנקודה שאין לי מה להפסיד בחיים, צומת בחיים שבה צריך לקבל החלטה קריטית. והחלטתי נכון לשמחתי.
הגעתי לד"ר אשחר כשלחץ הדם שלי היה כבר באזור - 170, הסוכר היגיע ל- 140, עודף המשקל היגיע ל- 40 קילו והרופאים לחצו עלי לקחת שלל תרופות. לטענתם , זה לא אחראי להסתובב כך. על שינוי בהרגלי התזונה, ירידה במשקל או טיפול חילופי אף אחד מהם לא דיבר אפילו ילה אחת!!!
אז כאמור התחלתי את הטיפול של ד"ר אשחר ומהר מאוד גיליתי שאני בידיים טובות ומקצועיות. ד"ר אשחר עמד לצידי לכל אורך הדרך במצב של הרבה חששות ותקופה של משברים לא פשוטים בחיים. לא פעם קיבלתי ממנו תמיכה בכיוונים שלא היו קשורים ישירות לבעיות שלשמן פניתי איליו והוא היה לי לעזר רב יותר מכל פסיכולוג שפגשתי בימי חיי. בפעם הראשונה בחיי הבנתי מה המשמעות של טיפול באדם ולא במחלה. ד"ר אשחר התייחס אלי כאדם שלם בעל חלקים רבים ולא נרתע מלהיכנס איתי לכל פינה שדרשה התייחסות ולהגיש את עצתו ועזרתו. והתוצאות לא אחרו לבוא. ירדתי 35 ק"ג, לחץ הדם ירד לאופטימום כמו גם הסוכר, ללא שום הזדקקות לתרופה כל שהיא. והשיפור בשאר ההיבטים, הרגשיים הנפשיים, שמחת החיים, האופטימיות, יכולת קבלת ההחלטות בנושאים שונים ויציאה מתקיעויות, היה עצום!
שום טיפול לא שינה את חיי מכל כך הרבה הביטים כמו טיפולו של ד"ר אשחר.
המלצתי לכל חבריי  ומכרי לעבור את הטיפול, או לפחות להשתתף בקורס של ד"ר אשחר ועוד לפני שיש לכם בעיה כל שהיא.
לחולים ביתר לחץ דם או סוכרת המסר שלי הוא - אל תחשבו פעמיים, אם אתם באמת מחפשים להבריא מהמחלה ולא להיות תלויים בתרופות לכל החיים, לכו על זה, כי ד"ר אשחר הוא לדעתי האלטרנטיבה היחידה בארץ הזו לרפואה התרופתית.
אשמח לדבר עם כל פונה ולעזור לו להגיע להחלטה הנכונה כי זו בעיני ממש שליחות.


אמנון ד.
054-2575175

מכתב שני מאמנון - אחרי שנה וחצי:

אמנון מספר על ריפוי מסוכרת, לחץ דם גבוה, עודף משקל ועוד:

לפני כשנתיים מצבי הבריאותי היה גרוע - סבלתי מהשמנת יתר קיצונית (125 ק"ג!), סוכרת, לחץ דם גבוה, שומנים בדם, חוסר אנרגיה והמון חרדות ודיכאון.
צרכתי תרופות לאיזון הסוכרת, השומנים בדם ולחץ הדם.

במהלך החיפוש אחר פתרון לבעיותי מצאתי ברשת את האתר של ד"ר אשחר. קראתי המון ולמדתי את הנושא ולבסוף השתכנעתי שכדאי לנסות, אבל עדיין היו לי חששות כבדים מהשינויים שכנראה אצטרך לעשות. אחרי התלבטויות רבות החלטתי לקפוץ למים וקבעתי פגישה עם ד"ר אשחר.
זו הייתה ההחלטה מהטובות ביותר שעשיתי בחיי!

בבדיקות שביצעתי בסוף החודש הראשון לטיפול גיליתי שהשלתי כ 18 ק"ג ממשקלי ומצב הסוכר בדמי היה מאוזן לחלוטין.
נפרדתי לחלוטין מכל התרופות כבר בשבועות הראשונים לטיפול!

בתהליך שנמשך כארבעה חודשים בליווי יומי צמוד של ד"ר אשחר השלתי ממשקלי 42 ק"ג והגעתי למשקל תקין של 83 ק"ג!
כיום מצב הסוכר בדמי תקין לחלוטין, השומנים בדם מאוזנים, לחץ הדם תקין, שאר המדדים בדיקות הדם שלי מושלמים, תחושתי קלילה וגישתי לחיים השתנתה לחלוטין.
הפכתי לאדם בריא, ספורטיבי, מאוזן רגשית/רוחנית וחיי השתנו לטובה בכל ההיבטים.

אני מצליח די בקלות לשמור על משקל תקין בזכות התזונה המאוזנת והבריאה ולא פחות חשוב - בזכות הכלים הרגשיים/רוחניים שהפנמתי במהלך הטיפול.

הליווי של ד"ר אשחר כלל ייעוץ תזונתי ולא פחות חשוב ייעוץ רגשי/רוחני. הוא תמך בי, נתן לי כלים להתמודד וחיזק אותי בכל משבר שחוויתי במהלך הטיפול. בזכותו שיניתי לחלוטין את תזונתי ואת אורחות חיי.
אין לי ספק שללא הליווי והמעקב של ד"ר אשחר לא הייתי מצליח במשימה.

הדבר החשוב ביותר שלמדתי הוא שבריאותי ומה שקורה בחיי נתונים בידי ולא בידי הרופאים או הגורל.
נדהמתי לגלות שמחלות שמוגדרות ככרוניות נעלמות ללא שוב ודי בקלות בזכות שינוי בתזונה ובגישה.

אני מייחל ליום בו הרפואה המערבית תחקור, תילמד ותיישם את גישת "הנטורולוגיה" לפיה פועל ד"ר אשחר.
ביום בו יחול שינוי זה אנשים לא יילקו במחלות לב, סוכרת, סרטן ובמחלות רבות נוספות וכאלה שכבר לוקים במחלות אלה יירפאו.

בריאות לכולכם ובהצלחה בהמשך הדרך
אמנון ד.
054-2575175

----------------------------------------------------------------------------------------

חנה פוקס מספרת על ריפוי מסוכרת ובעיות אחרות:

הגעתי לד"ר אשחר לפני 7 חודשים עם סוכרת בת מספר שנים שלפני שנה התחילה להשתולל. הסוכר הגיע ל- 145. ניסתי דברים טבעיים כמו גלוקוויטל. כדורי חילבה של אלטמן ועוד מוצרי פלא מבטיחים ושום דבר לא באמת עזר. כמו כן סבלתי מ- Gastritis - ומבעיות עיכול כ- 20 שנה עם כאבים בחילות צרבות, בעיקר אחרי אוכל ונוסף לכל גם בקע סרעפתי כ- 15   שנה. תמונת הדם שלי לא הייתה טובה וה- Colesterol, וה- LDL  הרבה מעל הנורמה הקונבנציונאלית והרבה מאוד מעל הנורמה של ההיגיינה הטבעית. סבלתי מאלרגיות למזון כמו חלב וסוגים שונים של דגים. מד"ר אשחר הבנתי שאני במשקל יתר גדול מאוד והבנתי את החשיבות הקריטית של זה לבריאות שלי ולריפוי מהסוכרת שלי. בשנים האחרונות גם סבלתי מהפרעות שינה בלתי מוסברות, מתח, כאב, לחץ או אי נוחות בחזה, לפעמים מבחילות, בעיות בפרקים, כאב בבירכיים בעליה במדרגות, כאב ראש, עייפות, רמת אנרגיה נמוכה בבוקר ובערב, פריצת דיסק, שפעת חוזרת, עור במצב לא טוב ו יתר לחץ דם ברמה מסוכנת.

ד"ר אשחר האיר לי נקודות ביחס לבדיקות שלי שאף רופא לא ציין בפני, למשל שתפקוד הכליות הולך ומתדרדר וזה לא קשור לגיל אלא למזון, שהחומציות בדם שלי גבוהה וזה גורם לנזק לכליות ולגוף בכלל, שהתזונה שאני אוכלת היא הסיבה המרכזית לכל הבעיות שלי ועוד פרטים רבים ומאירי עיניים ומחשבה שמעולם לא נאמרו לי על ידי רופאים שפגשתי לרוב לצערי.
הפגישה עם ד"ר אשחר הייתה מהממת תרתי משמע ושמחתי מאוד שגם בעלי נכח בה כי כך השגתי ממנו שיתוף פעולה מלא. אחרי הפגישה התמלאתי מרץ ונחישות להשיג את היעדים שד"ר אשחר הציע לי ולהגיע לרמת הבריאות שהוא העריך שאוכל להגיע.
תוך מספר ימים ראיתי ירידה במשקל והקלה בהרבה מהבעיות שלי. בעיות העיכול נעלמו לחלוטין, הסוכר התחיל לרדת באופן מפתיע, לחץ הדם הלך והתאזן וההרגשה הכללית השתפרה מיום ליום. המשקל המשיך לרדת והגעתי לירידה של 14.5 ק"ג. כיום כאבי הראש נעלמו, הכאבים בברכיים פחתו מאוד, בעיות העיכול אינם, הסוכר נמצא בטווח נורמלי לחלוטין, האלרגיות נעלמו כולן, הפרעות השינה נעלמו, אני עובדת שעות בעבודה קשה עקב שיפוצים בבתי עם אנרגיה גבוהה, הלחץ בחזה נעלם, פריצת הדיסק לא מטרידה אותי אולי בגלל הירידה הגדולה במשקל והורדת העומס על עמוד השדרה.
אין מה לדבר שאיכות חיי השתפרה באופן משמעותי מאז שנכנסתי לטיפולו של ד"ר אשחר. בפעם הראשונה בחיי הצלחתי להשיג מטרות שאף פעם לא ידעתי שקשורות כל כך חזק לבריאות שלי ושאני יכולה להשיג אותן. אין ספק שהליווי היומי הצמוד של ד"ר אשחר הוא קריטי להצלחה בתוכנית ובתהליך ולהשגת היעדים.

בשנים האחרונות הוצאתי באופן חודשי סכומים גדולים על טיפולים, גלולות וכמוסות טבעיות שלא הועילו לי בכלום. בפעם הראשונה הוצאתי כסף על משהו שהועיל לי ב- 100% ושווה כל שקל כי הפעם התוצאות האלה ילוו אותי עוד הרבה מאוד שנים.

עדיין לא הגעתי לסוף הדרך. ברור לי שזה לא תהליך של כמה חודשים אלא אורח חיים שצריך להתמיד בו כדי לשמור על הבריאות.

חנה פוקס


----------------------------------------------------------------------------------------

אילנה קוטה מספרת על החלמה מסוכרת קשה ולחץ דם גבוה: 

שמי אילנה ואני בת 61. לפני 18 שנה ממש במקרה התגלתה לי רמת סוכר 400 בדם. הייתי בשוק ולא הבנתי איך זה קרה ומאיפה זה נחת עלי. לרופאים לא היו הסברים רק תרופות. בלי ברירה התחלתי בתרופות ולקחתי אותם במשך 18 שנה. כמובן שעם הזמן המינון הלך וגדל כי הסוכר הלך ועלה למרות התרופות. זה לא היה ברור לי ושוב לא קיבלתי שום הסבר מהרופאים לתופעה ומה לעשות כדי מנוע אותה. אף אחד מהם לא דיבר איתי במילה על תזונה. בסופו של דבר אמרו לי שהסוכרת משתוללת ולכן אני צריכה לעבור לאינסולין. לצערי זה מה שעשיתי ואז גם המינון של האינסולין הלך ועלה. במקביל לפני כ- 10 שנים הופיעה לי גם לחץ דם גבוה. הלחץ היה מגיע גם ל- 180 וזה ממש הפחיד אותי כי ידעתי שזה עלול להוביל לאירוע מוחי. גם כאן הציעו לי תרופות שאותן נטלתי במשך 10 שנים. מיותר לציין שלמרות כל התרופות המהוללות ההרגשה שלי רק הלכה ונהייתה גרועה יותר. עייפות, חוסר אנרגיה, אי שקט ופחד ממה יהיה הסוף של כל זה. המשקל שלי גם הלך ועלה והתנהלתי בכבדות.
לכן התמלאתי אושר כשקראתי על ד"ר ערן אשחר באינטרנט. מצאתי שהוא היחיד שמדבר על ריפוי אמיתי מסוכרת ולא בליעת צמחים, גלולות וכדורים שקצת עוזרים להוריד את הסוכר עד למוחורת בבוקר. לא חשבתי פעמיים ומיד הצטרפי לתוכנית שהיציע. אני יודעת עכשיו שזו ההחלטה החשובה ביותר שקיבלתי בחיים שלי. הפכתי לבן אדם מאושר. זה הרבה יותר טוב ממה שהלעתי בדימיון שלי בכלל. תוך זמן קצר רמות הסוכר שלי שהיו על 200 בבוקר עם כדורים ועם אינסולין ירדו לסביב 100 ללא כדורים וללא אינסולין!! מי היה מאמין? ברור לי שכל חולה סוכרת חייב לאמץ את שיטת התזונה הכירורגית של ד"ר ערן אשחר. אני לא יכולה לתאר את תחושת האושר שלי לחיות בלי תרופות. רמת האנרגיה שלי עלתה לשמיים, אני צלולה ואופטימית וקיבלתי את חיי במתנה מחדש.
ולחץ הדם - גם הוא צנח מרמות של עד 180 עם תרופות לסביבות 110 ללא שום תרופה, פשוט מדהים!
והמשקל - הולך ויורד מידי יום. אני עדיין בתוך התהליך אבל ברור לי שלתרופות אני לא חוזרת יותר.
אני נראית בוהקת וזוהרת יותר ומתחילה לקבל מחמאות מהסביבה. מה עוד צריך?
התזונה החדשה ואורח החיים הבריא הם המתנה הגדולה ביותר שיכולתי לתת לעצמי.
אני ממליצה לכל אחד שייתן לעצמו את המתנה הזו.

בסדנא ביום שישי האחרון ד"ר אשחר דיבר על האחריות האישית של כל אחד מאיתנו על הבריאות של החברה הישראלית. אני ממליצה לכל אחד להצטרף לעמותה שד"ר אשחר יוזם להקים כדי לשנות את מפת הבריאות בישראל. אני בפנים. לדעתי זו חובה להכניס את הטיפול של ד"ר אשחר לסל הבריאות כדי שכל אחד יוכל לקבל אותו חינם על חשבון המדינה. אני מאמינה שאם כולנו נתאחד זה יקרה ואם נשב בצד הרופאים ותעשיית הבריאות ימשיכו להוליך אותנו שולל ולספר לנו שהמחלות שלנו לא ניתנות לריפוי.

אתם מוזמנים לקבל את המלצתי באופן אישי.
בריאות לכל
אילנה 052-2903249


----------------------------------------------------------------------------------------


רותי מ. מספרת: הסוכרת, התרופות ו- 13 ק"ג נעלמו:

שלום ד"ר ערן 

אני כותבת לך מה הדברים הטובים שהשגתי מאז שעברתי לאורח החיים והתזונה של ההיגיינה הטבעית.
קודם כל, אני מעריכה את עצמי על היכולת שלי להגיע להחלטה, שעבורי הייתה לא קלה , לעבור לתזונה בריאה. לקח לי כמעט שנה להחליט שזהו זה ולהגיע אליך. לקחתי את עצמי בידיים, קראתי חומר באתר שלך באינטרנט, וידעתי שאני הולכת על זה.
מאז פגישתנו אני עומדת כמעט בכל ההנחיות שאני מקבלת ממך בשמחה ואני יודעת ורואה שאני בדרך הנכונה.
ירדתי במשקל בלי כל מאמץ, 13 ק"ג, בארבעה חודשים, דבר שכל החיים עבדתי קשה בשבילו ולא השגתי.
הורדתי את כל התרופות שלקחתי - וזה המון.
אני מרגישה טוב. אין לי נפילות או עליות סוכר, וזאת הרגשה נהדרת.
יש לי הרבה פחות כאבים שלפני השינוי היו בלתי נסבלים. היום אני מסתדרת ללא כדורים.
אני מתעודדת מאד מהרגשתי זו ויודעת שהדרך שלי נכונה ואין דרך חזרה.
בכל אופן, לסיכום אני רוצה באמת לומר לך שאני מרגישה טוב, מעבירה לסובבים אותי את ההרגשה הטובה שלי (למרות שמידי פעם מעבירים עלי ביקורת), אבל אני חזקה ועומדת על שלי. ומאמינה בדרך הזו.
תודה רבה ולהשתמע
רותי  מיכאלי


----------------------------------------------------------------------------------------

ראובן רוז מספר כיצד החלים מסוכרת בת 8 שנים: 

שלום ד"ר אשחר

אני רוצה להעלות על הכתב את סיפור החלמתי מסוכרת. הגעתי אליך אחרי 7 שנות מחלה עם תרופות וסוכר בדם שהולך ועולה בהתמדה.
הרופאים אמרו לי ש" אין מה לעשות ואני צריך ללמוד לחיות עם זה"!!
כמו כן הם הגבילו אותי באכילת סוכרים ופחמימות ואסרו עלי להתקרב לפירות. בשבילי זו הייתה מכה קשה כי יש לי בוסתן גדול על 3 דונם שבו מגוון עצום של פירות שאותם חילקתי כי אני עצמי לא נגעתי בהם.
ואולם כשניסיתי לאכול פירות הסוכר קפץ.
מלבד הסוכרת היו לי בעיות נלוות רבות שהתפתחו עם הסוכרת או בלעדיה. ואז הגעתי אליך.
השתתפותי בסדנא שהעברת באופקים והטיפול האישי שלך בי וברעייתי שינו את חיי. בפעם הראשונה למדתי איך לחיות נכון וכיצד באמת אני אמור להזין את גופי.
כבאורח פלא הסוכר בדם החל לרדת בהתמדה והגיע לרמות שכבר שנים לא ראיתי.
כמות התרופות הלכה והצטמצמה מחודש לחודש ולבסוף לא הייתי זקוק להן יותר. אכלתי אוכל מגוון, טעים ומשביע וגם הפכתי לאדם בריא. מי היה מאמין?
בפעם הראשונה אחרי שנים אכלתי מכל פרות הגן שלי בלי לחשוש ורמת הסוכר שלי נשארה יציבה לחלוטין. 
לא האמנתי ששנים נפלתי בפח של הרופאים והאמנתי לשטיפת המוח שלהם שאני לא יכול לאכול פירות.
הטיפול שלך שינה את מצב בריאותי באופן מוחלט. הפכתי ליותר נמרץ אנרגטי, קליל, תופעות החולי ותופעות הלוואי של המחלה נעלמו ואני לא חי יותר בפחד וחרדה מהבאות.
שמחת החיים שלי עלתה והפכתי לאדם מאושר.

תודה לך על הטיפול המסור

בברכה
ראובן רוז


----------------------------------------------------------------------------------------

מייק לבקו כותב: הסוכרת הקלה ולחץ הדם הגבוה נעלמו:

הגעתי לד"ר אשחר כשלחץ הדם שלי והסוכר בדם גבוהים מהשיא העליון המומלץ על ידי הרופאים. מיד הבנתי שאורח החיים שלי ובעיקר התזונה הם האחראים לבעיות שלי. לא הייתה לי בעיה לשנות את דפוסי האכילה שלי כי הבנתי שזו דרך החיים הנכונה והאופציה לקחת תרופות ולהמשיך להתעלל בגופי לא נראתה לי הגיונית.

מהר מאוד הגעתי לאיזון, גם בזכות זה שלא משכתי את זה למצב חמור לפני שהגעתי לטיפול. כיום אני חיי על פי אורח חיים טבעי והגיוני ללא כל תרופות ועם אנרגיה גבוהה ביותר לאורך כל היום. אין ספק שזו היא דרך החיים הנכונה לכל אדם ובמיוחד לחולי סוכרת ויתר לחץ דם. ממליץ בכל לב.

מייק לבקו,


----------------------------------------------------------------------------------------


ניר גרינ' מספר על החלמה מסוכרת ומזריקות אינסולין:

האמת, אם מישהו היה שואל אותי האם יש אפשרות שארפא מהסוכרת שלי לא היה עולה בדעתי להשיב שכן. אבל ברגע מסוים בחיים, אולי מתוך יאוש וסבל, ישבתי על האינטרנט והתחלתי לחפש. כך הגעתי לד"ר אשחר. החלטתי לתת לזה סיכוי וזו הייתה ההחלטה החשובה של החיים שלי, באמת. מיד נדלקתי על האמת העמוקה של הגישה. לא עוד סיפורים, חוסר בהירות, טיוח, חוסר הבנה, טיפול בתוצאות, פעולה מתוך אין בררה. קיבלתי מידע מאלף ומדהים וקיבלתי מד"ר אשחר את הבטחון שהסוכרת שלי תלויה ב- 100% במה שאני אעשה מהיום והלאה. אין עוד להאשים את הגנטיקה ואת המזל. ואכן מהר מאוד ראיתי תוצאות. הסוכר בדם החל לרדת כמעט מיד ואיתו גם כמות האינסולין שהיגיעה לבסוף ל- 0!! והבריאות הכללית - השתפרה פלאים, אנרגיה, חדות, חוסר עייפות משקל עודף שירד, חזות צעירה יותר. מה צריך הבן אדם יותר מזה?
אחרי כמה חודשים הוזמנתי והגעתי בשמחה ליום בריאות של ד"ר אשחר ושם סיפרתי לאולם מלא את סיפור ההחלמה שלי מסוכרת.
אני מאחל גם לכם שתגיעו לאותן תוצאות.

ניר.ג


----------------------------------------------------------------------------------------

טלי  קיבו' -  על ריפוי מסוכרת, פיברומיאלגיה, יתר לחץ דם, שומנים בדם ועוד
 
בתאריך 7.3.2011 הגיעה אלי טלי עם סדרה של בעיות לא פשוטות. היא העלתה את הבעיות הבאות:
התמודדות של שנים עם עודף משקל ללא הצלחה להגיע למשקל האופטימלי עבורה, 50 ק"ג. היא הגיעה עד ל- 130 ק"ג ועכשיו משקלה עמד על 118 ק"ג.
בנוסף סבלה טלי מסוכרת במשך 25 שנה שהתחילה עם הלידה הראשונה. היא הזריקה 3 זריקות אינסולין ביום, קצר וארוך, ועד 90 יחידות ביום.
טלי סבלה גם מעודף גדול של שומנים בדם וקיבלה ליפיטור להורדת השומנים בדם, ומיקרופירין 100 לדילול דם.
כמו כן סבלה מיתר לחץ דם ולקחה 4 תרופות שונות פעמיים ביום להורדת לחץ הדם ללא הצלחה (לח"ד 160/88), נורמלול, אוקסר, קדקס, פנדיל.
כל התרופות יצרו לה חומציות ונזקים בקיבה ולכן היא גם קיבלה לוסק פעמיים ביום.
ואחרי כל התרופות האלה היינו מצפים שהיא תהיה בריאה, שהרי מדובר על תרופות "מצוינות", לא? תרופות שהשקיעו בפיתוחן מיליארדי דולרים.
אבל לא! נראה שמצבה רק החמיר מיום ליום.
תפקוד הכליות שלה התדרדר בצורה חמורה, כי רק כליות מפלדה מסוגלות להעביר את כל הכימיה הזו דרכן ולהישאר שלמות.
טלי סבלה מהתכווצויות קשות בשרירי הרגליים בעיקר בלילה ולכן גם לא ישנה טוב וקמה עייפה ורצוצה בבוקר.
כל גופה של טלי היה נפוח ובמיוחד הרגליים היו בצקתיות בצורה מפחידה. היא הלכה בקושי, עמדה בקושי ושכבה בקושי. כל גופה כאב.
כמובן שלכל זה התלוו עצירות, בעיות במערכת העיכול, דלקות חוזרות ונשנות, לחץ בחזה, כאבי צוואר ורצון קבוע לשכב, כאבים בכל הפרקים, כאבי ראש, עייפות קשה לאורך כל שעות היום ומתח ודיכאון, בעיות עור, דימומים תת עוריים וטחורים.
את מרבית שעות היום בילתה טלי בניסיון לשכב ולנוח ואולי לישון כפיצוי על כך ששנתה בלילה לא הייתה שינה. טלי הייתה עבד לתרופות ולמחלות שלה. איכות חייה לא הייתה ירודה כי פשוט לא הייתה לה שום איכות חיים. איזו רפואה מצוינת, כמה שהיא תורמת לרווחתם של בני האדם, בלעדיה הרי אין לנו חיים (דפוקים וגרועים).
במצב גופני ונפשי זה היא היגיעה אלי, כמוצא אחרון, תחנה סופית לפני שהיא מרימה ידיים.
בפגישה הראשונה גיליתי אצלה כמה תפיסות מקובלות:
שהמחלה נכפתה עליה על ידי גורמים עלומים שאיננה מבינה אותם, שאין הרבה מה לעשות זו גזירה משמיים, שבלתי אפשרי לפי ניסיונה המר להוריד משקל ולהגיע למשקל אופטימלי, שלא ניתן לחיות בלי התרופות שלה, שהמזון שהיא אוכלת הוא בסך הכל מזון טוב ושהיא הייתה כבר אצל מיטב הרופאים וכולם אומרים שמחלותיה הן כרוניות ואין מה לעשות - היא צריכה ללמוד לחיות איתן. תחושת הקורבן וחוסר היכולת לשלוט במצבה היו דומיננטיות ביותר.
אחרי עבודה של כ- 4 שעות, יחד עם קבוצה של מטופלים חל שינוי חד בכל תפיסותיה. בפגישה האישית שאלתי אותה ישירות מה עכשיו (אחרי שהיא עברה את הסדנא) היא מוכנה לעשות למען עצמה. טלי הייתה נחושה לשנות את המצב מהיסוד והייתה מוכנה לצאת לדרך עם כל משימה שתקבל.
בדרך מופלאה, אחרי ששנים לא עמדה בשום דיאטה הצליחה טלי להגיע להישגים שלא הצליחה להגיע במשך 30 שנה. במהלך חודש וחצי היא השילה 23 ק"ג ממשקלה, לחץ הדם ירד משמעותית והיא הגיעה לתרופה אחת מארבע ורק פעם אחת ביום, היא הפסיקה לחלוטין את זריקות האינסולין והסוכר עומד בבוקר על 100 ללא תרופות.  כל הנפיחויות והכאבים בגופה של טלי נעלמו כלא היו. טלי ישנה בלילה כמו תינוק וקמה בבוקר מלאה מרץ חיוניות ואנרגיה. מספר שעות השינה שלה התקצרו משמעותית ולשינה ביום היא לא זקוקה יותר. עכשיו יש לה בעיה חדשה – איך לנצל את כל הכוחות והזמן הפנוי שנוצרו לה.
כרגע , כחודשיים אחרי תחילת הטיפול הטבעי, היא לוקחת כאמור תרופה אחת בלבד ללחץ דם, אחרי ככלות הכל היא עדיין בעודף משקל ענק של 45 קילו, כמעט 100%עודף משקל!!!  ובכל זאת 90% מבעיותיה של טלי נעלמו.
אין לי ספק שעם הירידה הנוספת במשקל גם בעיית לחץ הדם תיעלם וגם רמות השומנים בדם יתאזנו כפי שקורה עם מטופלים אחרים ב- 16 השנים האחרונות.
בפסח זה טלי באמת יצאה מעבדות לחירות. חירות מתרופות ומרופאים, מכאבים, מאמונות בגזירות משמיים, מאמונה עיוורת ברופאים ותרופות, מאמונות של בלתי אפשרי והבינה למעשה שהכל תלוי בה.
יש דבר בעולם שיכול לשמח מטפל יותר מסיפור הצלחה מדהים שכזה?


----------------------------------------------------------------------------------------


קובי גי'נו מספר כיצד ניצל ממוות בלתי נמנע שייעדו לו הרופאים:

בגיל 25 התחילה אצלי בעיה שהוגדרה על ידי הרופאים כגנטית: אגירת גליקוגן בכבד ובשריר, חוסר אינזים שמפרק את הסוכר,  GCD3. במשך 8 שנים סבלתי מהתפרצויות של המחלה – כאב תופת בחזה, בכתפיים, סחרחורת, חולשה חריפה. אחרי 3 חודשים יש הקלה מדרגה 10 לדרגה - 6 . באופן רגיל הייתי חי עם כאב תמידי ברמה של – 6,. לרופאים לא היה שום פתרון בשבילי מלבד שיכוך כאבים. יותר מזה, הם אמרו לי שהמחלה, החולשה בשרירי השלד שמתקדמת משנה לשנה, תלך ותתגבר עד שתסתיים במוות בטווח זמן קצר.
בצר לי חיפשתי טיפולים אנרגטיים שיקלו על סבלי. הטיפולים האלה הקלו קצת על הכאבים, אך לא יותר מכך. יותר מזה הכאבים חזרו תוך זמן קצר.
בחצי שנה האחרונה לפני שהגעתי לד"ר אשחר כבר הרגשתי מצוקה הולכת וגדלה בנשימה. חודשיים לפני כן התחיל שיבוש בראייה, במיוחד במצב של עייפות. התקשיתי מאוד להמשיך בעבודתי ככותב מזוזות כיוון שראיתי במזוזה את המילים מבולבלות וחשוכות. לכל אלה התלוו חולשה מחשבתית, חוסר יכולת להתמקד ולהתרכז, פיזור דעת, חוסר חדות במחשבה, קושי בתקשורת עם אנשים, בהעברה ברורה של מסרים.
בנוסף לזה בבדיקת CT גילו אצלי ציסטה בכבד.

וכך במקרה מצאתי את ד"ר ערן אשחר באינטרנט. לא קיבלתי ממנו הבטחה לריפוי, לא ידעתי האם הגישה שלו יכולה לעזור, אבל הבנתי ממנו שאם יש משהו שיכול באמת לעזור אז זה מה שהוא מציע, "תזונה כירורגית". התרשמתי ממנו וממטופלים שאיתם דיברתי שהוא הצליח לעזור לחולים במגוון רחב של בעיות ולאט לאט הבנתי שהגישה בעצם מטפלת בשורש של כל בעיה, בגוף עצמו, או יותר נכון מאפשרת לגוף לטפל בעצמו.
החלטתי שאין לי מה להפסיד.
בתאריך 4.3.10 נסעתי אל ד"ר אשחר, אבל באמצע הדרך לא יכולתי לנהוג יותר וחזרתי הביתה. הייתי צריך עוד כמה שבועות של איסוף עצמי והתאוששות כדי לנסות שוב לנסוע.
לבסוף הגעתי לפגישה. פגשתי אדם עם אכפתיות גבוהה ביותר ורצון עצום לעזור לי. פגשתי אדם עם אמונה וכח השפעה בלתי רגילים שמאמין בדרכו. אני חייב לציין שבמהלך השנים של המחלה איבדתי את אמונתי בכל דבר, במיוחד ברופאים ובמטפלים, אבל האיש הזה ריתק אותי כמו מגנט. ראיתי והרגשתי את הרצון העז והכן שלו לעזור לי. בגלל תקופה ארוכה של חוסר יכולת לעבוד לא היה לי כסף לשלם עבור הליווי ותשלום מלא עבור הפגישה. ד"ר ערן אמר לי שמה שחשוב לו זה שאבריא ושהוא ילווה אותי בכל זאת ללא תשלום ואם יהיה לי כסף בעתיד אז אשלם לו. מעולם לא גילה לי מישהו אכפתיות כל כך גדולה, אפילו לא ההורים שלי. התאהבתי באיש הזה, הרגשתי שיש לי אבא חדש.
 במשך יותר מ- 15 שנה הייתי מכור לעישון, עישנתי משהו כמו 3 קופסאות ביום. ד"ר ערן אמר לי שאין סיכוי שאבריא מבלי להפסיק לעשן. אמרתי לו שמעולם לא הצלחתי להפסיק לעשן. התחלנו בליווי וניהלנו מידי יום שיחות ארוכות. ד"ר ערן הקדיש לי זמן ותשומת לב שאנשים ששילמתי להם לא הקדישו לי. האמנתי באיש בכל ליבי ונפשי. הוא הפעיל עלי קסם ואנרגיה בלתי רגילים וקיבלתי החלטה שאני מפסיק לעשן. בפעם הראשונה בחיי הצלחתי להפסיק לעשן. קיבלתי הנחיות תזונתיות יומיות ושבועיות מד"ר ערן וגם עצות ותובנות רבות בתחומים אחרים ורבים.
תוך כמה חודשים חל שינוי עצום במצבי, כל הסימפטומים והתופעות שמהן סבלתי התמתנו מאוד ולבסוף נעלמו. הייתי בהלם. חצי שנה קודם אמרו לי הרופאים שהסוף שלי קרוב. הלכתי לבית החולים לפגוש את הרופאים ולספר להם על מצבי. ניסיתי לדבר עם הפרופ' שאצלה "טופלתי". היא הסתכלה עלי משועשעת ואמרה – אתה עוד חי? הייתי בהלם. אמרתי לה שאני רוצה לספר לה מה עברתי אבל היא סירבה לקבל אותי. הלכתי משם.
לפני שלושה ימים ב- 28.1.2013, כמעט שלוש שנים אחרי שהגעתי לד"ר אשחר צלצלתי איליו שוב כדי להודות לו על כל מה שעשה עבורי. היום אני מרגיש טוב יותר ובריא יותר מהתקופות הכי בריאות שחוויתי בחיי. אין כל זכר למחלה ולבעיות שלי. אין זכר להתקפים.
אני חושב שפגשתי מלאך ולא בן אדם. כל ימי חיי לא פגשתי אדם ברמת אכפתיות ואהבה כזו לבני אדם. ד"ר ערן התנהג אלי כאילו ששילמתי לו אלפי שקלים על הטיפול, הוא התעלם לחלוטין מהעובדה שלא קיבל ממני שקל עבור הטיפול והמשיך במסירות ומידי יום ללוות אותי עד להחלמה שלי. אין מילים בפי להודות לאיש, למלאך הזה. כל אדם שמגיע איליו צריך להודות לאלוהים על הזכות הגדולה שנפלה בחלקו לפגוש את האדם הגדול, הענק הזה. כל אדם חולה בישראל חייב לפגוש את ד"ר ערן, חייב להכיר אותו וחייב להיות מטופל שלו. כל אדם בישראל חייב להפיץ לכל מי שהוא מכיר ואוהב שיש אדם כמו ד"ר ערן ושכדאי לפנות איליו לעזרה. אמרתי לד"ר ערן שאם אתחתן פעם זה רק בזכותו ואני מבטיח לו שהבן שייולד לי יקרא על שמו. אני לא יודע איך להודות לאיש היקר הזה שהציל אותי ובעיקר שנתן לי מעומק ליבו ונפשו את כל מה שהיה יכול לתת תוך התעלמות מוחלטת משיקולים אינטרסנטיים, משיקולי כסף, אגו או משהו אחר. היחס הכי אנושי, הכי אוהב, הכי מסור שחולה יכול לקבל על פני אדמות. ממש מדהים. לא פוגשים כל יום אדם כזה.

אתם מוזמנים לכתוב אלי או לדבר איתי.

כל טוב לכם
קובי ג'ינו
אריה לוין 14/10 קריית שמואל
טל: 076-5499700
 
האזינו לד"ר ערן אשחר המסביר על גישת הטיפול, על התזונה הכירורגית ועל מבנה ועלויות הטיפול