03-3724200

 על פי בקשת משרד הבריאות אנו מציינים ש: ד"ר אשחר אינו רופא קונבנציונאלי ועל כן אינו מוסמך לעסוק ברפואה (לרשום תרופות או להורידן או לבצע ניתוחים וטיפולים פולשניים כפי שנהוג ברפואה).  כמו כן המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני מקצועי באמצעות רופא. ד"ר ערן אשחר הינו מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה והדסה באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר אשחר הוא master - מורה, מומחה, לבריאות ופיתח גישה תזונתית ייחודית שלה הוא קרא - "תזונה כירורגית".
מרכז אשחר לריפוי אמיתי וסופי מסוכרת מבוגרים באמצעות תזונה טבעית
בניהולו של ד"ר ערן אשחר, N.D, נטורולוג,  M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה שבאוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.
דף הבית >> מכתבים לאישים, מוסדות ותקשורת >> לתוכנית עובדה
 
18.2.2015

גב' אילנה דיין
תוכנית עובדה - ערוץ 2
שלום

 
הנדון: חומר לתחקיר בתוכניתך

לפני כשבוע כתבתי מכתב למשרד מבקר המדינה עקב ריאיון של הסמנכלית של המשרד ברשת ב'. המכתב מצורף.
לגופו של עניין, התחקיר שלך מצביע רק על קצה הקרחון של השחיתות של מערכת הבריאות בישראל. כרופא-נטורולוג (לא קונבנציונאלי), שמוביל כבר 20 שנה חולים להחלמה ממחלות לב, מניעת צנתורים וניתוחי מעקפים, החלמה מסוכרת מיתר לחץ דם ומחלות כרוניות אני מצהיר כאן ש – הרפואה כיום הינה מערכת מושחתת מיסודה שמובילה לנכות ומוות של אלפי אנשים מידי שנה. היא מושתת על שיקולים זרים ולא רפואיים, נגועה בשחיתות עמוקה ואינטרסנטית על כל מערכותיה. די לעיין בחומר שבשני האתרים שלי כדי להבין על מה אני מדבר. אני חושב שאם את רוצה באמת לפתוח את קופת השרצים הזו אוכל לספק לך מידע רב.
להלן המכתב שכתבתי למבקר המדינה.
ומכתב נוסף שנכתב לשרת הבריאות ולראש הממשלה.

מכתב תגובה שנשלח למשרד מבקר המדינה

תגובה לראיון של הגב' ליאורה שמעוני ברשת ב', בתוכנית הכל דיבורים בתאריך 4.2.15

לריאיון כנסו ל:
http://www.mevaker.gov.il/he/publication/Articles/Pages/2015.02.04-Hospital.aspx

הגב' שמעוני ומשרדה טועים ומטעים את הציבור הן בניתוח המצב והן בפתרון שהם מציעים לציבור. הגב' שמעוני נשאלה בריאיון מדוע לדעתה יש מצוקת אשפוז חוזרת ונישנית בבתי החולים בישראל. תשובה העיקרית הייתה – חסר כח אדם מקצועי ובעיקר רופאים מומחים. האם הגב' שמעוני סבורה שככל שיהיו יותר רופאים מומחים כך מצב הבריאות של החולים ישתפר וכתוצאה מכך יהיו פחות אשפוזים? כנראה שכן.
אני מסכים שככל שיהיו יותר רופאים יהיו יותר טיפולים במחלות אבל להנחה שיש בזה כדי לשפר את מצבם של החולים ולתרום למצוקת האשפוז אין אחיזה במציאות והיה מוטעית מיסודה.
כרופא נטורולוג שבין היתר למד בפקולטה לרפואה שבאוניברסיטה העברית ומטפל מזה כ- 20 שנה בחולים בכל סוגי המחלות באמצעות מדע הבריאות הקרוי נטורולוגיה אני רואה החלמות מכל מחלה כמעט בקרב מטופלי. אני חייב לציין שהטיפול שלי הוא טיפול פרטי לחלוטין ולצערם של מטופלי איננו ממומן על ידי מדינת ישראל וקופות החולים. למרות זאת נוהרים אלי רבים מרחבי כל הארץ והעולם מידי חודש. מדוע? משום שהם נואשו מהטיפול הרפואי שהצמיד אותם לתרופות והכריז על מחלתם כבלתי ניתנת לריפוי.
הכיצד אם כן אותה מעצמה רפואית על שלל המומחים שלה (שאותם מציעה לתגבר הגב שמעוני) לא הייתה ואיננה מסוגלת להוביל את המטופלים האלה לריפוי ממחלתם?
ומדוע נטורולוג אחד בודד מסוגל להוביל חולים בסוכרת קשה, יתר לחץ דם, מועמדים לפני צנתור וניתוח מעקפים ושלל מחלות אחרות לריפוי אמיתי ממצבם, הרי הוא לא מומחה לשום מחלה לשיטתו של הממסד הרפואי?
התשובה היא שהשיטות הרפואיות הנהוגות ברפואה אינן מיועדות ואינן מסוגלות לרפא שום מחלה באמת, אלא רק לשכך את הסימפטומים שלה לזמן מוגבל. כך זוכה החולה להפוגה עד להתקף הבא ולאשפוז הבא. קצרה כאן היריעה מלפרט את כל משנתי וטיעוני, לדעתי יש כאן מספיק חומר לוועדת חקירה ממלכתית, אך ברור שעוד מאותו הדבר, שכפי שציינתי נכשל בריפוי חולים באופן קבוע, לא רק שלא ישפר את המצוקה הקשה, אלא אף יחמיר אותה בטווח הבינוני, ואכן זה מה שקורה עם השנים.
לעומת זאת, שיטת הטיפול המתייחסת לגורמי ולשורשי המחלות מובילה אצלי מידי יום לריפוי של חולים ממגוון רחב של מחלות ומוציאה אותם ממעגל החולי והאשפוזים לתמיד. זו רפואה אמיתית שמדינת ישראל והרפואה לא השכילו לאמץ ולחבק ולהטמיע במערכת הבריאות כבר לפני 14 שנה עת נפגשתי עם שר הבריאות והצעתי לו ליישם את תכניתי על כלל הציבור והמערכות בישראל.
אתמול שלחתי למשרד המבקר מייל ובו ביקשתי ליצור שיחה הגב' שמעוני ולהביא לידיעתה את השקפתי וניסיוני הקליני יחד עם הצעה הגיונית וקונקרטית לטיפול במצב ברמה הארצית וחיסול התופעה הזו ועוד תופעות רבות של חולי קשה במערכת הבריאות תוך זמן לא רב, אם נרצה בכך.
ב- 20 השנים האחרונות פניתי כמעט לכל גוף אפשרי כולל שרת הבריאות גרמן וראש הממשלה נתניהו בהצעה להיפגש ולהציע להם תכנית פעולה לריפוי כולל של מערכת הבריאות ומיגור החולי בישראל.
עד כה לא זכיתי לשום מענה. אציין רק שמספר מטופלים שלי שפנו אף הם לשרה כן זכו לתגובה, לא רצינית, לא מקצועית ומתחמקת מצד השרה. המכתבים שמורים עמי.
אני מקווה שמשרד המבקר לא יהיה עוד גוף שיתעלם מפנייתי זו ויהיה שותף להנצחת החולי ולמצוקת האשפוזים ולעוד עוולות חמורות שנעשות באמצעות שיטות הטיפול הנהוגות כיום.

בברכה

ד"ר ערן אשחר N.D נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, האוניברסיטה העברית, הפקולטה לרפואה והדסה.


טל - 074-7011309--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

רוצים לקרוא על מצוקת האשפוז בבתי החולים ומה מציעה ליאורה שמעוני מנהלת במשרד מבקר המדינה, כנסו לקישור הבא:


http://www.mevaker.gov.il/he/publication/Articles/Pages/2015.02.04-Hospital.aspx


שורה תחתונה:

שמעוני מציעה עוד מאותו הדבר, עוד רופאים מומחים, עוד מיטות, עוד בתי חולים, עוד תרופות וניתוחים, עוד חור, בור עמוק בכיס של החבררה הישראלית.
והתוצאה – אפס ריפוי של מחלות כרוניות ובניית תשתית נוספת לעוד מחלות כי שום דבר מאלה לא נוגע באמת בשורש הבעיה, הרגלי החיים והתזונה הקלוקלים של האוכלוסייה.
אני מנסה להיפגש איתה.
בואו ונראה אם היא תרצה להקשיב.
אם נשב כולנו בצד וניתן לחברים האלה לנהל לנו את הענינים ואת הבריאות אז כנראה שהמצב רק ילך ויחריף והחברה הישראלית תלך ותתרושש לטובת קבוצת אליטה שתמשיך להתעשר על גב החולים.

בברכה

ד"ר ערן אשחר N.D נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, מהפקולטה לרפואה והדסה.
 
 
האזינו לד"ר ערן אשחר המסביר על גישת הטיפול, על התזונה הכירורגית ועל מבנה ועלויות הטיפול