03-3724200

 על פי בקשת משרד הבריאות אנו מציינים ש: ד"ר אשחר אינו רופא קונבנציונאלי ועל כן אינו מוסמך לעסוק ברפואה (לרשום תרופות או להורידן או לבצע ניתוחים וטיפולים פולשניים כפי שנהוג ברפואה).  כמו כן המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני מקצועי באמצעות רופא. ד"ר ערן אשחר הינו מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה והדסה באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר אשחר הוא master - מורה, מומחה, לבריאות ופיתח גישה תזונתית ייחודית שלה הוא קרא - "תזונה כירורגית".
מרכז אשחר לריפוי אמיתי וסופי מסוכרת מבוגרים באמצעות תזונה טבעית
בניהולו של ד"ר ערן אשחר, N.D, נטורולוג,  M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה שבאוניברסיטה העברית והדסה בירושלים.
דף הבית >> ריפוי ממחלות שונות >> כשל כליות - ריפוי טבעי
 

טיפול טבעי בכשל כליות כרוני והתוויה לדיאליזה:

הגדרת הבעיה:

תפקוד כליות לקוי היא תופעה נפוצה בהרבה מכפי שידוע לציבור. אחרי 23 שנות ניסיון קליני עם מטופלים במגוון בעיות בריאות אני מעריך שמדובר על עשרות אחוזים מהציבור שניתן להגדיר את תפקוד הכליות שלהם כלא אופטימלי ואפילו תפקוד כליות לקוי.
אולם הרפואה כמנהגה ביחס למספר רב של מדדים קובעת טווחים רחבים שנחשבים על ידה כתקינים וכך היא מטשטשת את התופעה שמובילה בסופו של דבר עשרות אלפי אנשים מידי שנה לפרוצדורה קשה ויקרה ביותר של דיאליזה. קביעת טווחים על פי המצוי ולא על פי הרצוי היא רשלנות רפואית קשה וגרימת נזק לציבור.
ביום בהיר אחד האדם הפשוט מקבל בהפתעה את הבשורה שתפקוד הכליות שלו לא תקין בדרגה  חמורה "שדורשת מעקב".  מה קרה? הרי רק לפני שבוע, חודש שנה הכל היה תקין אצלי אומר לעצמו האיש. חושב לו האיש שהמחלה הופיעה פתאום כך משום מקום. לרוב יגידו לו הרופאים הגנטיקה שלך אשמה, הסיבה לא ידועה וימשיכו הלאה והאיש נשאר מבולבל וחרד.
במשך שנים אותם רופאים שהיו אמורים להסתכל על הבדיקות ולהתריע בפני אסון מתקרב התרשלו בתפקידם בצורה חמורה ורק מלמלו – הכל תקין אצלך, אתה בטווח התקין. אז אם כל השנים הוא בטווח התקין איך זה שפתאום הופיעה המחלה, מאין היא צמחה? התשובה היא שהיא צמחה באיטיות לאורך עשרות שנים, רק שהרופאים העיוורים לא למדו להבחין בה, הם לא הוכשרו לזהות מחלות כרוניות לפני שהן הופכות לכאלה. רופא איננו מבין, או לא באמת אכפת לו, שהתהליך של עלייה במדד מסוים בתוך "הטווח התקין" יגמר בסופו של טווח בחריגה גם מהטווח הזה.  מה הוא עושה כשהוא רואה את ההתדרדרות הזו? או שהוא מציע כדור כימי או שהוא אומר – תהיה במעקב, או במילים אחרות, אין לי מה להציע לך מלבד להביט במצבך ההולך ומתדרדר. דרך אגב זו התשובה שיקבל חולה ש
מדדי תיפקודי  הכליות שלו חורגים גם הרבה מעבר לטווח התקין – תהיה במעקב!
כיוון שהרפואה איננה מכוונת למניעת מחלות אלא לטיפול בהן (כדברי רופא שאיתו ישבתי ושוחחתי לפני כחודש) באמצעות טיפולים יקרים ובזבזניים, תרופות וניתוחים שמנציחים את המחלה, אזי היא קבעה טווחים רחבים שגורמים לכך שהאדם חושב שאם הוא בטווח הכביכול התקין על פי הרפואה של מדדי תפקוד הכליות: הקריאטינין (creatinine), האוריאה (urea) והיוריק אסיד (uric acid) אזי מצבו בסדר והוא לא צריך לנקוט בשום פעולה מיוחדת כדי לעזור לעצמו. אשליה זו גורמת לאלפי אנשים להתעלם מההתדרדרות בתפקוד הכליות שלהם ולמעשה לחכות באפס מעשה עד להגעה לכשל כליות מתקדם.


רופאים לא ימנעו מכם להגיע לדיאליזה:

עליכם להבין שמחלות לא קופצות עלינו סתם כך כפי שהרפואה משכנעת אותנו לחשוב. אנחנו אלה שיוצרים את המחלות בגופנו באמצעות אורח חיים לקוי מיסודו שעיקרו תזונה לא טבעית ואלמנטים רבים נוספים. כיוון שלרפואה אין שום עניין שתדעו זאת, כדי שמטה לחמם לא יקרוס, רופאים לא ידברו אתכם לעולם על הקשר בין התדרדרות בתפקוד הכליות לתזונה ובעיקר לצריכה מופרזת של חלבון. זה צירוף של בורות במדע בריאות ומדעי התזונה עם אינטרסנטיות מובהקת בקידום אג'נדה של תרופות וניתוחים, רפואת הייטק יקרה ומכניסה כסף רב לכיסם של הרופאים ובתי החולים. ראיתי כבר אין ספור חולים שהגיעו אלי במצב של כשל כליות מתקדם שרק כששלושת מדדי תפקוד הכליות שלהם עלו לרמות מסוכנות ביותר, רק אז הרופאים נזכרו להזהיר אותם להמעיט בצריכת חלבון, וגם זה בלשון רפה יחד עם מסירת מידע שגוי ומזיק בעליל.  
ישנם קרוב ל 10,000 מחקרים משמעותיים, שהרופאים מכחישים את קיומם, שנעשו על השפעת התזונה על מחלות שונות ועל מדדי בריאות. אינני זקוק לאף אחד מהם כדי לדעת בוודאית גמורה שלתזונה יש חלק עיקרי ומכריע בהרס הכליות,  הגעה לכשל כלייתי חמור וכרוני והגעה לדיאליזה. הכיצד?


ריפוי אמיתי של כשל כליות כרוני ואי תפקוד כליות כרוני ומניעת דיאליזה אפשריים בהחלט:

משום שבמשך 23 שנים הגיעו אלי אלפי אנשים במגוון בעיות בריאות וגם אנשים עם כשל כליות מתקדם (שהרי לפני כן הם לא יגיעו כי הם חיים באשליה שהכל בסדר אצלם, על פי הסקלות המטעות של הרופאים) ובקרב חלק גדול מהחולים האלה פשוט התחולל נס והכליות שלהם חזרו לתפקד באופן תקין או כמעט תקין וכך הם לא הגיעו לדיאליזה. ברור שכמות החולים במצב כזה שהגיעו אלי הייתה מזערית לעומת אלה שלא הגיעו אלי משום שבכלל לא חיפשו אפשרות של ריפוי אחרי שרופאים הצהירו בפניהם בנחישות שמצבם הוא בלתי הפיך. הם פשוט הובלו כצאן לטבח לדיאליזה ולאובדן נוראי של איכות החיים שלהם. אחרים שפנו אלי בחרו לבסוף להאמין לרופאים ולא לי ולא התחילו בתכנית שלי, לצערם. אחרים החליטו שתשלום של כמה אלפי שקלים כדי להציל את הכליות שלהם זה מחיר גבוה מידי ולכן עדיף להגיע לדיאליזה. אחרים חשבו ששינוי משמעותי של התזונה שלהם לתזונה טבעית ובריאה יפחית את איכות החיים שלהם הרבה יותר מאשר הצמדות למכונת דיאליזה בתדירות של כמה ימים בשבוע, השתלת כליה ולקיחת תרופות לדיכוי מערכת החיסון עם סכנה לזיהומים ולהדבקות במחלות ולמוות. צר לי על אנשים אלה שחיים בהתמכרות קשה למזון זבל ברמה של התמכרות לסמים ממש. אנשים אלה מקצרים את חייהם בעשרות שנים על מזח אכילת כל זבל תעשייתי טעים והם קורבנות של תעשיית "המזון" המושחתת והפושעת שפועלת בעידוד הרופאים וקיימת בזכות הרישיון שהם נותנים לה.
אבל אלה שכן מוכנים לקחת אחריות על בריאותם, אלה שמעריכים איכות חיים אמיתית, חופש לחיות חיים מלאים וחופשיים מסבל ותלות במכונות, ברופאים, בתרופות, בבני משפחה, אלה שמעריכים אנרגיה שופעת שמאפשרת חיים מלאים ועשייה אמיתית ומלאת סיפוק כן התחילו אצלי את מהלך הטיפול בתפקוד הכליות הירוד שלהם. לאף אחד מהם לא הבטחתי ריפוי או שיפור במצב. יש לי מספיק ניסיון וידע כדי להבין שעם כל הכבוד לשיטה שפיתחתי ולידע שלי אני לא נמצא בתוך גופו של המטופל ואין לי מושג מי יצליח בסופו של דבר לשקם את תפקוד הכליות שלו ולהינצל מדיאליזה ומי פשוט היגיע מאוחר מידי. תיאורטית ניתן לראות חולים עם אותם ערכים של תפקוד כליות כמעט, אחד יצליח לשקם את הכליות והשני לא, והסיבות לא תמיד ברורות. אולם, כמעט באופן גורף כל אלה שהגיעו אלי הצליחו לעצור את ההתדרדרות בתפקוד הכליות שלהם, לשפר אותו משמעותית ולהימנע מדיאליזה בטוחה, לתדהמתם הרבה של כל הרופאים שטיפלו בהם. כמובן שאף אחד מהרופאים האלה שהרים גבה נוכח המדדים ההולכים ויורדים מעולם לא התקשר אלי כדי לשאול אותי האם אני יכול להצטרף לצוות הרפואי שמטפל בחולים במצבים כאלה ולתרום מהידע והניסיון שלי להצלת החולים שלהם. מה פתאום שיעשו זאת?
הרי פרופ' קמפבל כבר כתב (בספרו "The China Study" ע. 321) ששלושה מניעים מובילים את הרפואה והרופאים: כסף, אגו, כח ושליטה. עם מניעים כאלה ברור שאלפי אנשים מידי שנה יובלו לכיוון של כשל כליות, דיאליזה וגם מוות מוקדם.

כיצד תמנעו מצב של כשל כליות ודיאליזה:

בכל מחלה יש מרכיב גנטי מסוים, גם אם לא מכריע. לכן אם יש לכם הורה או בן משפחה שידוע עם בעיית כליות עליכם להיות זהירים ולהתייחס למדדי תפקוד הכליות שלכם ביתר רצינות ותשומת לב.
אם מדדי תפקוד הכליות עולים ועולים מדי שנה או כמה שנים, ואם הם הגיעו לרמות כדלקמן:
קריאטינין (creatinine) - עולה מעל 0.8
האוריאה (
urea) – עולה מעל 38
 והיוריק אסיד (
uric acid) – עולה מעל 3.5.

יש לכם סיבה אמיתית לדאגה, התחילו לפעול מידית. מה אתם יכולים לעשות?
למעשה הרבה מאוד. במצב התחלתי הצלת הכליות שלכם מהתדרדרות ודיאליזה עתידית היא ודאית לדעתי. שוב, על פי פרופ' קמפבל ועל סמך ניסיוני הקליני השפעת הגורם הגנטי מתבטלת לחלוטין נוכח שינויים משמעותיים בתזונה שלכם במצבים כאלה.
שינוי אמיתי של תזונה לתזונה טבעית, תוך הימנעות מטרנדים מפוקפקים שאין להם ביסוס מדעי, כמו תזונת פליאו, תזונה פליאוליטית, דיאטת אתקינס, דיאטה ים תיכונית, הדיאטה השוויצרית ועוד גחמות ושיטות הזויות ומזיקות, יוכלו להציל אתכם מדיאליזה. אלפי פליטי הדיאטות האלה הגיעו אלי לאורך השנים עם נזקים קשים ומצטברים.
יש ללמוד לעומק מה הם באמת הצרכים הפיסיולוגיים והביוכימיים של גוף האדם כדי לא ליפול בפח של דיאטות זבל. בראש סולם המובילים בדיאטות הזבל שיגרמו לכם בוודאות להמשך ההתדרדרות בתפקוד הכליות והגעה לדיאליזה עומדות הדיאטות של התזונאיות הקליניות. אלה ידגישו על פי רוב שעליכם להימנע ממרכיב אחד שמזיק לכליות שלכם והוא האשלגן ויבלבלו לכם את המוח וישבשו את שלוות נפשכם בחקר אין סופי של מזונות בעלי ריכוז אשלגן נמוך, כאשר במקביל יאפשרו לכם להמשיך לצרוך מזונות וחלבונים שבוודאות ימשיכו להרוס את הכליות שלכם.
אוקי אז האם ללכת על תזונה נטורופאתית? ממש לא, לדעתי ולמיטב ניסיוני אין לה שום סיכוי להציל את הכליות שלכם. מדוע? משום שתזונה זו דומה בדרך כלל מאוד לתזונה של התזונתיות הקליניות בשינויים קלים וקוסמטיים ועם הרבה תוספי תזונה שזה הדבר האחרון שהכליות שלכם צריכות.
אז מה פירוש ללמוד על הצרכים של הגוף שלכם?
האם אני מדבר איתכם על חודשים ושנים של למידה ומחקר? ממש לא.
אני מדבר איתכם על קורס מוקלט שנקרא - "מבוא לריפוי טבעי ותזונה כירורגית" של 8-10 שעות (אני מוסיף לעיתים חומרים נוספים שנראים לי חשובים) אותו פיתחתי ואותו תוכלו לשמוע ובקרוב גם לראות בסרטון. קורס כזה יעשה לכם סדר עמוק ורציני בראש, בתובנות הבריאותיות, במה נכון ומה אינטרסנטי, שגוי מזיק, מה צרכי הגוף באמת ועוד הרבה נושאים שהינם קריטיים לשיפור בתפקוד הכליות שלכם כמו לשיפור בריאותכם בכלל.
עליכם להבין שאין איבר בודד חולה, יש גוף חולה. עם יש לכם התדרדרות במצב של איבר אחד בגוף, במקרה זה הכליות, תבינו שמצב הבריאות שלכם בכלל נמצא בהתדרדרות.
מדוע? משום שהבסיס לכל המחלות הוא ביוכימיה לא תקינה שנובעת מתזונה לא תקינה. לכן לא יתכן שתזונה לקויה תגרום נזק רק לאיבר אחד בגוף. ההתדרדרות היא מערכתית ולא מקומית. ראו את החולים שאתם מכירים. מכמה מחלות ובעיות בריאות הם סובלים בו זמנית? התשובה ברורה. ולכן במקביל להתדרדרות בתפקוד של הכליות שלכם אתם גם תחוו בעיות בריאות אחרות.

הכל תלוי בכם והכל בשליטה שלכם:

כוונתי איננה חלילה לייאש אתכם או לצייר לכם תסריטים שחורים, המציאות עושה זאת טוב ממני, רק הסתכלו מסביב ואל תעצמו את עיניכם. כוונתי היא להעצים אתכם, להוכיח לכם שהכל בשליטה שלכם, שהכח לשנות את המציאות נמצא בידיים שלכם ויכול לחזור לידיים שלכם אם תקבלו את ההחלטה הנכונה שאיכות החיים שלכם היא מעל הכל.

לצערי מעט מאוד אנשים, גם אלה במצבי חולי מתקדמים וקשים מוכנים "לוותר" על מה שנראה להן מנעמי החך, ויהיו מזיקים ככל שיהיו, ולהיצמד לתזונה בריאה. הם מוכנים לשלם מחירים כבדים של הרס הבריאות שלהם ולו בלבד כדי שיוכלו להמשיך ולהיות מקובעים בתזונה ההרסנית שעליה גדלו. מוות וחיים בידי האדם, בידכם.
מרבית האנשים לא יפנו לרפואה אמיתית, רפואה תזונתית, מיד עם גילוי בעיית בריאות כל שהיא, אלא יפנו לשיטה כזו או אחרת, טבעית כביכול או תרופתית, לשיכוך הסימפטומים שלהם. רק אחרי שנים של התעלמות מהגורמים לבעיה, כאשר המציאות תוכיח להם שוב ושוב שההחלטה להתעלם מהגורמים לבעיה הייתה שגויה, הם אולי יואילו ללכת על גישה אמיתית, יסודית, עמוקה שדורשת שינוי עצמי משמעותי בהרגלי הבריאות והתזונה שלהם כדי למגר את הסבל המתמשך שלהם.
תחליטו אתם האם אתם רוצים קודם כל להתנסות בטיפולי סרק, בליעת תרופות הרסניות לתפקודי הכבד והכליות, תופעות לוואי שליליות, חולשה ועייפות כרוניים, כאבים, אי נוחות, עודף משקל, קשיי נשימה, חוסר תפקוד מיני ופיזי נורמלי ועוד ועוד ורק אחרי כן להשתכנע שנחוצה גישה אמיתית יותר, או שפשוט ללכת על האמת  המוכחת שהבריאות שלכם תלויה כמעט אך ורק במה שאתם עושים עם הגוף שלכם.
 
לסיכום:

אני מציע לכל אדם לערוך בדיקת דם פשוטה שבה הוא בודק את תפקודי הכליות שלו ולקבל חוות דעת מקצועית על מצב הכליות שלו ועל מצב בריאותו בכלל על ידי רופא נטורולוג ( לא נטורופאת ולא רופא קונבנציונאלי שאינם מבינים בזה דבר וחצי דבר). התדרדרות בתפקוד הכליות ניתן לראות לעיתים שנים רבות לפני שהכליות קורסות. אני מאמין שבכל המצבים האלה ניתן לתקן ולרפא לחלוטין את מצב הכליות ולהחזיר אותן לתפקוד סביר ואפילו טוב עד יומו האחרון של האדם.

עשו חסד והעבירו מאמר זה לכל מכריכם, סביר להניח שאחד מהם או מבני משפחתם עשוי להינצל בזכותו מדיאליזה.
 
ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה,
(מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).

טלפונים
טלפון קווי - 03-3724200  
מנהלת הקליניקה, זהר – 0545-742631 (עדיף בואטסאפ)


 
 
האזינו לד"ר ערן אשחר המסביר על גישת הטיפול, על התזונה הכירורגית ועל מבנה ועלויות הטיפול